Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga mužov Kobylky proti obom Trenčínům
EXTRALGA MUŽOV KOBYLKY PROTI OBOM TRENČÍNOM
06.januára 2015
V nedeľu bol na programe v trenčianskej hale Na Sihoti súboj prvých dvoch mužstiev extraligy. Očakával sa teda kvalitný duel o prvé miesto v tabuľke. Pred stretnutím mali kobylky jednobodovú stratu na trenčanov.
15. kolo Salming extraligy
ŠK 1.FBC Trenčín – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 6:3
(0:1, 4:0, 2:2)
Góly Grasshoppers: 7. Galovič, 48. Novák, 52. Grlický.
Vylúčenia: 1:2
Rozhodovali: Tomáš, Cibík.
Počet divákov: 150
Prvá tretina zápasu priniesla niekoľko šancí na oboch stranách. Hralo sa síce defenzívne a súperi sa navzájom dobre strážili, ale vo viacerých situáciách zachraňoval výborne chytajúci hosťujúci brankár Kružel gólové šance domácich. O jediný presný zásah sa postaral Galovič. Druhá tretina však kobylkám vôbec nevyšla. Boli nepresní v gólových príležitostiach, kopili množstvo chýb, hrali vlažne a nedôrazne. To dokonale využili domáci na obrat 1:4 v ich prospech. V tretej tretine sa hostia pokúsili dotiahnuť. Najprv Novák využil presilovku a neskôr Grlický premenil samostatný nájazd.
Kobylky sa dotiahli na 3:4, ale vzápätí znova inkasovali. Záverečný vabank pri hre bez brankára už priniesol len gól do prázdnej brány kobyliek. Pred početnou diváckou kulisou si kobylky pripísali druhú prehru v tejto sezóne. Grasshoppers si teda z Trenčína neodváža ani jeden bod a ŠK 1.FBC Trenčín sa im bodovo vzdialil na štyri body.
Zostava kobyliek: Kružel, Turiak - Kvasnica, Lelák, Baránek, Francl, Veneny, Hrín A. - Galovič, Hrín M., Ondrejmiška, Novák, Hruška, Trúnek, Grlický, Vavrica, Jurčík - Tréner Hrnčiar.
V sobotu kobylky privítali M-Šport Salming Team z Trenčína. Trenčania sú zatiaľ jediným tímom, ktorý kobylky túto sezónu ešte nezdolali. Kobylky ale s tabuľkovo nižšie postaveným tímom prehru dopustiť nechceli.
14. kolo Salming extraligy
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – M-Šport Salming Team 7:5
(3:2, 2:2, 2:1)
Góly Grasshoppers: 10., 28. Ondrejmiška, 11., 57., 60. Grlický, 12. Francl, 23. Mišenda.
Vylúčenia: 3:2
Počet divákov: 100
V prvej polovici prvej tretiny kobylky viacej držali loptičku na svojich hokejkách a súpera takmer nepustili do žiadnej šance. V polovici tretiny si v priebehu dvoch minút vypracovali náskok 3:1. Potom ale zostal rozhodcami nepovšimnutý dvojminútový priestupok hostí a následne boli vylúčení domáci Lelák za nedovolené bránenie (2 min) a Veneny za nešportové správanie (2+10 min).
V oslabovke kobylky inkasovali gól a ich hra do konca tretiny bola v útlme. V druhej tretine sa hral vyrovnaný florbal a družstvá strelili po dva góly na oboch stranách. Na začiatku tretej tretiny sa podarilo hosťom po chybe kobyliek vyrovnať na 5:5. Následne sa hral otvorený florbal s množstvom šancí na oboch stranách. Misky váh nakoniec na stranu kobyliek naklonil svojim druhým gólom Grlický, ktorý v závere ešte spečatil svoj hetrik gólom do prázdnej trenčianskej brány. Kobylky tak síce s „odretými ušami“, ale splnili úlohu favorita a pripísali si tri body do tabuľky, a po 14. kole figurujú na druhom mieste s jednobodovou stratou na 1.FBC Trenčín.
Zostava kobyliek: Turiak, Kružel - Kvasnica, Lelák, Baránek, Francl, Veneny, Hrín A. - Galovič, Hrín M., Ondrejmiška, Novák, Trúnek, Mišenda, Grlický, Vavrica, Jurčík, Hruška