Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga juniorov
EXTRALIGA JUNIOROV
13.januára 2015
Juniorská extraliga pokračovala cez víkend 6. a 7. kolom nadstavbovej časti. V sobotu kobylky na domácej palubovke privítali Tsunami Záhorská Bystrica, v nedeľu vycestovali na zápas do Bratislavy proti Snipers.
6. kolo nadstavby extraligy juniorov
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – Tsunami Záhorská Bystrica 16:9 (3:3, 8:1, 5:5)
Góly Grasshoppers: Vavrica 6, Grlický 2, Imrišík 2, Chládek 2, Hrin, Sudek, Málus, Jurčík.
Vylúčenia: 0:3
Rozhodcovia: Boháčová, Hrivnák
Diváci: 25
Do zápasu nastupovali kobylky s rôznymi predstavami, pretože zo Záhorskej Bystrice pricestovalo iba šesť hráčov (5 hráči + 1 brankár). Napriek tomu bojovali o víťazstvo všetkými silami. Kobylky ich však podcenili, výsledkom čoho bol aj prvý inkasovaný gól v ich sieti. Do desiatich minút však akademici otočili stav zápasu, keď po góloch Chládeka, Vavricu a Hrina viedli 3:1. Od toho momentu ale nehrali v potrebnom nasadení a po chybách a nedôslednej hre v obrane sa súperovi podarilo vyrovnať. Do šatní sa tak šlo za stavu 3:3. V druhej tretine sa pozmenili zostavy, v bráne striedal Turiaka Solárik. Potom prišiel gólový koncert Vavricu, ktorý profitoval z práce jeho spoluhráčov Jurčíka s Grlickým a štyrmi gólmi v rade dostal kobylky do pohodlného vedenia. V druhej tretine sa podarilo presadiť aj hosťom. Stav po dvoch dvadsaťminútovkách bol tak 11:4. Očakávalo sa, že tretia tretina bude gólovo suchá, no nestalo sa tak. Kobylky poľavili a dovolili florbalistom zo Záhorskej Bystrice streliť až päť gólov, za ktoré však dobre chytajúci Solárik nemohol. Tretia tretina nakoniec priniesla remízu 5:5. Celkové skóre zápasu, v ktorom sme videli až dvadsaťpäť gólov, skončilo 16:9. Kobylky si tak pripísali do tabuľky ďalšie dva body.
7. kolo nadstavby extraligy juniorov
Snipers Bratislava – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina
3:14 (0:6, 2:2, 1:6)
Góly Grasshoppers: Jurčík 3, Vavrica 3, Málus 2, Grlický, Imrišík, Kyselica, Chládek, Šimčisko, Vojtek.
Vylúčenia: 2:1
Rozhodcovia: Veninger, Kolátor
Diváci: 15
Do zápasu vstúpili aktívnejšie kobylky, keď už v druhej minúte otvoril skóre Málus. O necelé dve minúty strelil gól aj Vavrica. Takto to pokračovalo až do prvej sirény, po ktorej svietilo na tabuli skóre 0:6. Domácim sa nedarilo prelomiť streleckú smolu ani napriek výhode trestného strieľania, ktoré zneškodnil dobre chytajúci Solárik. V druhej tretine chceli kobylky pokračovať v ofenzívnom florbale, no smerom dopredu sa im to príliš nedarilo a navyše aj dvakrát inkasovali. Po remízovej druhej tretine na tabuli svietilo skóre 2:8. Po dohovore od trénera sa do tretieho dejstva už ale vrátili rovnaké kobylky ako na začiatku zápasu a po pekných kombináciách pridávali ďalšie góly do siete Sniperov. Tí výsledok už len kozmeticky upravili na konečných 3:14. Kobylky si tak po úspešnom víkende držia v súťaži naďalej neporaziteľnosť a prvé miesto v tabuľke nadstavbovej časti.
Zostava Grasshoppers: Turiak, Solárik – Petrovič, Hrin, Kuka, Chládek, Imrišík, Vojtek – Grlický, Vavrica, Jurčík, Kubička, Málus, Sudek, Šimčisko, Kyselica. Tréneri: Veneny, Hrnčiar.