Kde som na webe » HomePage » Články » Salming extraliga mužov
SALMING EXTRALIGA MUŽOV
19.januára 2015
V sobotu si v športovej hale na Rosinskej ceste zmerali sily kobylky so sabinovskými predátormi. Hostia sa aktuálne nachádzali na predposlednej priečke v tabuľke. Úlohu favorita teda mali potvrdiť domáce kobylky.
16. kolo Salming extraligy
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – FbC Predator Sabinov 9:5
(1:3, 5:0, 3:2)
Góly Grasshoppers: 7., 30. Vavrica, 25., 39. Trúnek, 31., 55. Novák, 38. Pavlikovič, 47. Hruška, 54. Hrín M.
Vylúčenia: 1:2
Rozhodovali: Both, Černín.
Počet divákov: 80
Úvod do zápasu vyšiel lepšie hosťom. Kobylky ako keby zaspali v šatni a po chybe v domácej obrane a využitej presilovke hostí viedli predátori už v druhej minúte 0:2. Kobylky sa po inkasovaných góloch nedokázali herne prebudiť, a tak zápas v prvej tretine ešte nedokázali otočiť. Po úvodom dejstve svietilo na tabuli skóre 1:3. V druhej tretine ale kobylky zapli na vyššie obrátky. Dávali hosťom menej priestoru na manévrovanie a nepúšťali ich do protiútokov. Postupne sa im podarilo otočiť skóre zápasu. Po viacerých akciách dokázali vsietiť až päť gólov a tak po prostrednej tretine bol stav 6:3. V poslednom dejstve sa hra viacej otvorila. Množstvo akcií a protiútokov sa striedalo na oboch stranách. Diváci videli ešte päť gólov z toho tri v bránke hostí. Nakoniec teda kobylky dokázali zápas doviesť do víťazného konca a vyhrali 9:5. Stále tak prenasledujú ŠK 1. FBC Trenčín, ktorý má na prvom mieste stále štvorbodový náskok.
Zostava kobyliek: Kružel, Turiak - Kvasnica, Hrín M., Lelák, Baránek, Veneny, Hrín A. - Galovič, Pavlikovič, Ondrejmiška, Novák, Mišenda, Trúnek, Hruška, Grlický, Vavrica, Jurčík, Kozaňák, Dorčík - Tréner Hrnčiar.
V nedeľu vycestovali kobylky na východ republiky. S FBC Mikuláš Prešov si kobylky v prvom meraní síl doma pripísali vysoké víťazstvo 16:4. V sobotu navyše prešovčania prehrali s Nižnou 3:15 a tak chceli kobylky potvrdiť rolu favorita a pripísať si plný počet bodov za víkend.
17. kolo Salming extraligy
FBC Mikuláš Prešov – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 4:6
(0:2, 0:4, 4:0)
Góly Grasshoppers: 9. Ondrejmiška, 10., 24., 28. Galovič, 29. Jurčík, 31. Hrín M.
Vylúčenia: 3:3
Rozhodovali: Vrba, Švik.
Počet divákov: 40
V sobotňajšom zápase kobylkám vôbec nevyšla úvodná tretina. Dnes si ale dali pozor. Držali loptičku na svojich hokejkách a iniciatívnosť bola na ich strane. Zo svojej hry ale mohli vyťažiť viac než dva góly v súperovej bráne. Postarali sa o ne Ondrejmiška a Galovič. V kabíne si kobylky povedali, čo treba zlepšiť a do druhej tretiny nastúpili vo väčšom tempe. Nepúšťali súpera do žiadnych šancí a rozohrávku domácim kazili už v jej zárodku. Podarilo sa im využiť viacero šancí a niekedy skórovali aj so šťastím. Hetrik skompletizoval Galovič a presadili sa taktiež Jurčík a Hrín M. Po druhej tretine sa teda odchádzalo do šatní za stavu 0:6. Zdalo, že zápas sa bude už len dohrávať ale opak bol pravdou. Kobylky ubrali z tempa a po niektorých diskutabilných verdiktoch rozhodcov sa zbytočne nechali vyviesť z koncentrácie. Domáci tieto zaváhania využili a postupne znižovali náskok hostí. Najprv inkasovali kobylky vo vlastnej presilovke, potom po nedostúpení hráča, neskôr zo štandardnej situácie. Po štyroch strelených góloch domáci ešte odvolali brankára a v záverečných minútach si ešte vypracovali tlak na hosťujúcu bránu. Gól však už nepadol a kobylky si z východu odvážajú nakoniec vydreté tri body. V tabuľke kobylky zostávajú na druhom mieste no po zakopnutí ŠK 1.FBC Trenčín so Stupavou znížili stratu na dva body.
Zostava kobyliek: Turiak, Kružel - Kvasnica, Hrín M., Veneny, Jurčík. - Galovič, Pavlikovič, Ondrejmiška, Grlický, Vavrica, Trúnek, Dorčík, Hruška, Hrín A. - Tréner Hrnčiar.