Kde som na webe » HomePage » Články » Salming extraliga mužov
SALMING EXTRALIGA MUŽOV
03.februára 2015
Florbalová Salming extraliga mužov pokračovala cez víkend 18. a 19. kolom. Kobylky vycestovali do Bratislavy, kde v sobotu odohrali zápas proti Hurikánu a v nedeľu proti Lidu.
18. kolo Salming extraligy
Hurikán Bratislava – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 4:3 p.p. (2:0, 1:2, 0:1 – 1:0)
Góly Grasshoppers: Hrín M., Trúnek, Vavrica.
Vylúčenia: 1:0
Rozhodcovia: Bača, Ďuriš
Diváci: 100
V sobotu sa hral v Bratislave pekný, vyrovnaný zápas vo vysokom tempe. Úvod zápasu bol opatrný a do vedenia išli domáci. Tí si vytvorili v prvej tretine dvojgólový náskok. V druhej tretine kobylky zabrali a v 25. minúte bolo vyrovnané 2:2. V 24. minúte znižoval Hrín M. a už v 25. minúte vyrovnával Trúnek. V závere druhej tretiny sa ale ujal Hurikán vedenia a po 40. minútach sa išlo do šatní za stavu 3:2. Kobylkám sa podarilo vyrovnať v tretej tretine a v závere boli šance na oboch stranách. Po 60. minútach sa nerozhodlo a nasledovalo predĺženie. V ňom boli šťastnejší domáci, ktorí vyhrali po tečovanej strele.
V nedeľu si kobylky zahrali opäť v Bratislave proti ŠK Lido Bratislava. Bratislavčania majú síce malú nádej na postup do play-off, ale kobylky nechceli nechať nič na náhodu. Potrebujú totiž bodovať čo najviac, aby sa ešte pokúsili prebojovať na prvé miesto tabuľky.
19. kolo Salming extraligy
ŠK Lido Prírodovedec – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 2:12
(0:3, 1:6, 1:3)
Góly Grasshoppers: Galovič 3, Ondrejmiška 2, Paulikovič 2, Jurčík, Grlický, Baránek, Pazderka, Veneny.
Vylúčenia: 3:0
Rozhodovali: Belko, Karácsony.
Počet divákov: 40
Viac krát v sezóne sa už stalo, že kobylky si v prvej tretine nechali streliť zbytočné góly a v ďalších fázach zápasu sa pokúšali o obrat. Tento krát ale takýto scenár nedovolili. Najskôr sa po individuálnej akcií presadil Ondrejmiška a neskôr po strele z väčšej vzdialenosti skóroval Jurčík. Bratislavčania pár krát pohrozili z protiútokov, no brankár hostí si udržal čisté konto. Nebol to ale optimálny výkon v podaní kobyliek, a preto chceli v druhej tretine svoj výkon vylepšiť. To sa im aj podarilo. Hneď od začiatku aktívne útočili a využívali šance na strelenie gólov. Po vybojovanej lopte sa presadil Grlický, neskôr po nahrávkach od mantinelu na stred ihriska skórovali Galovič a Paulikovič. V závere tretiny spečatil svoj hetrik Galovič a po ďalekonosnej strele z obrany rozvlnil domácu sieť Baránek. Domácim sa podarilo brankára hostí raz prekonať, a tak po druhej tretine svietilo na tabuli 1:9 z pohľadu domácich. V záverečnej tretine kobylky desať minút nevedeli nájsť recept na čoraz unavenejšiu obranu domácich. Potom dostali príležitosť zahrať si 5-minútovú presilovú hru za faul na Vavricu. Hru v početnej výhode po pár sekundách využil Veneny po dorážke. Hostia následne spustili streleckú salvu na domáceho brankára, ktorý ale svoj tým podržal. V záverečných minútach si ešte dali domáci jeden vlastný gól a Paulikovič svojim druhým gólom uzavrel gólový účet zápasu na konečných 2:12. Kobylkám tak naďalej patrí priebežné druhé miesto v tabuľke so štvorbodovou stratou na vedúcich Trenčanov.
Zostava kobyliek: Kružel, Turiak - Hrín A., Hrín M., Pazderka, Dorčík, Lelák, Baránek - Galovič, Paulikovič, Veneny, Ondrejmiška, Trúnek, Hruška, Grlický, Vavrica, Jurčík, Kozaňák - Tréner Hrnčiar.