Kde som na webe » HomePage » Články » 1.liga mužov
1.LIGA MUŽOV
10.marca 2015
1.liga mužov vo florbale pokračovala cez víkend svojím 13. kolom. Kobylky vycestovali na zápas do Hodonína proti Skalici.
13. kolo
FBC Skalica – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina B 4:4 (0:2, 2:1, 2:1)
Góly Grasshoppers B: Petrovič, Kubička, Mišenda, Dudek. Vylúčenia: 4:3
Rozhodcovia: Nevrtal, Zástřešek
Počet divákov: 40
Kobylky nastupovali proti lídrovi prvej ligy v omladenej zostave. Začali sympaticky, keď v desiatej minúte otvoril skóre zápasu gólom v presilovke Petrovič. O pol minúty využil trestné strieľanie Kubička a rozdiel tak bol dvojgólový. Zaskočená Skalica už do prestávky neskórovala a do šatní sa tak šlo za priaznivého stavu 0:2. V druhej tretine začali byť domáci aktívnejší, dostávali sa do šancí, z čoho pramenilo aj vyrovnanie stavu na 2:2. Kobylky sa v podstate len bránili a čakali na rýchle brejky. Jeden z nich sa im podarilo využiť zásluhou Mišendu. Po dvoch tretinách svietilo na tabuli skóre 2:3. V poslednom dejstve boli viac na lopte opäť Skaličania, ktorí udreli hneď na začiatku a vyrovnali na 3:3. V následnom oslabení kobylky prvýkrát v zápase prehrávali. V závere tretiny ale využili ďalšiu presilovú hru, zásluhou Dudeka. Zápas napokon skončil remízou a kobylkám sa tak podarilo zobrať body zatiaľ neporazenému tímu prvej ligy. Tri kolá pred koncom súťaže sa „Béčko“ Grasshoppersu nachádza na tretej priečke s trojbodovým náskokom pred štvrtou Trnavou.
Zostava kobyliek: Sak, Solárik – Petrovič, Gottvald, Kuka, Imrišík – Dudek, Kubička, Sedlák, Kyselica, Šimčisko, Šimurka, Mišenda - Tréner Dudek