Kde som na webe » HomePage » Články » Salming extraliga mužov
SALMING EXTRAGLIGA MUŽOV
10.amrca 2015
V sobotu 7. marca sa konali prvé štvrťfinálové zapásy play-off florbalovej Salming extraligy. Kobylky privítali na svojej palubovke trenčiansky M-Šport Salming Team. Hostia po základnej časti figurovali na piatej priečke v tabuľke.
Vzájomné zápasy v základnej časti skončili jednou prehrou kobyliek 4:8 a jednou výhrou 7:5. Vzhľadom na počet bodov a celkovému umiestneniu po základnej časti boli ale kobylky považované za favorita.
1.zápas štvrťfinále playoff Salming extraligy
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – M-Šport Salming Team 6:3
(2:0, 0:3, 4:0)
Góly Grasshoppers: 17., 47., 50. Galovič, 18., 59. Dorčík, 58. Paulikovič.
Vylúčenia: 3:2
Rozhodovali: Burdeľ, Reguly.
Počet divákov: 100
V prvej tretine držali loptičku na svojich hokejkách a hru tvorili prevažne v útočnom pásme. V jej závere sa podarilo hernú prevahu pretaviť do dvoch gólov v sieti hostí zásluhou Galoviča v presilovke a následne aj Dorčíka. V druhej tretine ale kobylky stratili koncentrovanosť. Neplnili taktické pokyny trénera a dovolili súperovi tvoriť hru a zakončovať zo sľubných streleckých pozícií. V priebehu tretiny hostia dokázali tri razy skórovať a ujali sa vedenia 3:2. Kobylky ale neskladali zbrane a do záverečnej tretiny si povedali, čo treba dodržiavať a zlepšiť. Opäť kontrolovali hru, nenechávali súperovi priestor pre rozvážnu rozohrávku a to prinieslo svoje ovocie. Postupne sa presadili dvakrát Galovič, ktorý tak dovŕšil hetrik, potom Paulikovič a skóre spečatil druhým gólom Dorčík. Pred početnou diváckou kulisou, ktorá počas celého zápasu domácich povzbudzovala napokon kobylky vyhrali 6:3 a ujali sa vedenia 1:0 v štvrťfinálovej sérií. Tá pokračuje už na druhý deň odvetným zápasom opäť na palubovke kobyliek.
Zostava kobyliek: Turiak, Kružel - Kvasnica, Lelák, Veneny, Pazderka, Baránek, Hrín A. - Galovič, Paulikovič, Hrín M., Trúnek, Hruška, Dorčík, Grlický, Vavrica, Ondrejmiška - tréner Hrnčiar.
V neďelu 8. marca sa v Športovej hale na Rosinskej ceste v Žiline konal druhý štvrťfinálový zápas play-off florbalovej extraligy medzi FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina a M-Šport Salming Team. Kobylky po výhre z predchádzajúceho dňa vyhrávali v sérií 1:0 a do odvetných zápasov pod hradom Matúša Čáka, ktoré ich čakajú o týždeň, by radi nastúpili za stavu 2:0. Po včerajšej výhre, ktorá sa ale nerodila ľahko, sa aj dnes čakal vyrovnaný zápas.
Počet divákov: 110
Úvod prvej tretiny kobylky zaspali. Zápas sa skoro ani nezačal a už na tabuli svietilo 0:2, keď hostia využili veľa priestoru, ktorý im kobylky ponúkli. Dlho sa potom kobylky snažili zápas otočiť, no vždy stroskotali na nepresnej streľbe a množstve nepremenených šancí. Následne ale hostia ponúkli kobylkám výhodu presilovej hry, ktorú využil prízemnou strelou Grlický. Keď sa už zdalo, že do kabín sa pôjde za nepriaznivého stavu pre domácich, podarilo sa kobylkám vyrovnať. Strela Adama Hrína skončila v pravom hornom rohu trenčianskej brány. Po prvej tretine bol teda stav stretnutia 2:2. V druhej tretine sa opäť hral vyrovnaný florbal. Šance sa striedali na oboch stranách ihriska, ale hráči nedokázali prekonať výborne chytajúcich brankárov. V polovici zápasu sa predsa len individuálnou akciou presadil za domácich Ondrejmiška a v závere tretiny dal gól do šatne hosťujúceho tímu druhým gólom Grlický.
Posledná tretina bola opäť vyrovnaná. Hosťom sa podarilo znížiť na 3:4 z ich pohľadu. V závere zápasu ešte domáci brankár Turiak podržal svoj tím a z viacerých sľubných šancí hostí neinkasoval. Kobylky teda dokázali využiť domáce prostredie a po výhrach 6:3 a 4:3 vycestujú do odvetných zápasov na palubovke súpera za výhodného stavu 2:0.
Zostava kobyliek: Turiak, Kružel - Kvasnica, Lelák, Veneny, Pazderka, Baránek, Hrín A. - Galovič, Paulikovič, Hrín M., Trúnek, Hruška, Dorčík, Grlický, Vavrica, Ondrejmiška, Kozaňák - Hrnčiar.