Kde som na webe » HomePage » Články » Salming extraliga mužov
SALMING EXTARLIGA MUŽOU
15.marca 2015
V sobotu 14. marca sa uskutočnil tretí štvrťfinálový zápas play-off Salming extraligy. Pod hradom Matúša Čáka privítali Trenčania kobylky na svojej palubovke aby sa pokúsili zvrátiť pre nich nelichotivý stav série 0:2 z ich pohľadu. Ak dnes nechceli Trenčania ukončiť sezónu museli vyhrať. Kobylky nemajú s týmto súperom priaznivú bilanciu na trenčianskej palubovke, preto sa očakával veľmi vyrovnaný zápas.
3.zápas štvrťfinále play-off Salming extraligy
M-Šport Salming Team – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 4:5pp
(1:1, 0:1, 3:2, 0:1)
Góly Grasshoppers: 15., 51. Lelák, 34. Galovič, 48., 63. Hrín M.
Vylúčenia: 1:1
Rozhodovali: Vavrinec, Galáč.
Počet divákov: 150
Oba tímy začali stretnutie veľmi opatrne. Dominovali obrany a nikto nechcel predčasne otvoriť hru a dostať prípadný prvý gól. Ten sa podarilo streliť domácim v trinástej minúte. O dve minúty už ale bolo vyrovnané, keď si Lelákova strela z obrany našla miesto medzi tyčami domácej brány. Vyrovnaná prvá tretina sa napokon skončila 1:1. V druhej tretine pokračoval scenár z tej prvej. Diváci síce videli málo gólov, ale za to boli svedkami pozorného bránenia ale aj výborných zákrokov brankárov, ktorí nimi podržali svojich spoluhráčov v hre. V 34. minúte sa ale pohotovou strelou presadil Galovič a naklonil tak misky váh na stranu hostí. V záverečnej tretine sa začal zápas lámať. V 47. minúte domáci vyrovnali. O minútu ale skóroval Hrín M. z dorážky a neskôr sa aj Lelákova strela poodrážala až za chrbát domáceho brankára. Na tabuli teda svietilo 2:4 a zdalo sa, že kobylky dnes spečatia postup do semifinále. Domáci sa ale nevzdali a dvoma gólmi rozburácali domácich fanúšikov. Zápas sa nakoniec dostal až do predĺženia za stavu 4:4. V ňom nakoniec rozuzlil celú sériu Hrín M. a po strele spred brány v 3. minúte predĺženia spečatil stav 4:5pp. V zápase sa blysli obaja brankári skvelými zákrokmi a tak boli zaslúžene vyhlásení za najlepších hráčov zápasu. Kobylky nakoniec dokázali postúpiť cez húževnatého súpera do semifinále v najkratšom možnom čase a sériu vyhrali 3:0. Na semifinálového súpera si budú musieť ešte počkať dovtedy, kým sa nedohrá štvrťfinálová séria.
Zostava kobyliek: Turiak, Kružel - Kvasnica, Lelák, Veneny, Pazderka, Baránek, Hrín A. - Galovič, Paulikovič, Hrín M., Trúnek, Hruška, Dorčík, Grlický, Vavrica, Ondrejmiška, Kozaňák - Tréner Hrnčiar.