Kde som na webe » HomePage » Články » Salming extraliga mužov
SALMING EXTRALIGA MUŽOV
23.marca 2015
V sobotu 21. marca sa konal prvý zápas semifinálovej série medzi FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina a FBC Mikuláš Prešov. Tabuľkové postavenie po základnej časti hovorí v prospech kobyliek, kedže Grasshoppers skončil druhý a Prešov ôsmy. Prešov však dokázal vo štvrťfinále poraziť lídra tabuľky po základnej časti ŠK 1. FBC Trenčín a tak sa dá predpokladať veľmi vyrovnaná séria.
1.zápas semifinále play-off Salming extraligy
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – FBC Mikuláš Prešov 8:9pp
(1:2, 4:3, 3:3, 0:1)
Góly Grasshoppers: 3. Ondrejmiška, 23. Galovič, 26. Baránek, 38. Trúnek, 42. Paulikovič, 56., 60. Lelák.
Vylúčenia: 0:1
Rozhodovali: Beňo, Sklenica.
Počet divákov: 180
Úvod zápasu priniesol hneď po 30 sekundách gól hostí, keď sa pred bránou objavil nikým nekrytý Komínek a pohodlne skóroval. Kobylkám sa po dvoch minútach podarilo vyrovnať zásluhou Ondrejmišku. V polovici opäť skórovali hostia. Na konci tretiny dostali kobylky výhodu presilovej hry, ktorú však do konca úvodného dejstva nestihli využiť. Druhá tretina sa celá niesla v jednom duchu. Prešovčania dokázali odskočiť na rozdiel jedného gólu, no kobylky zakaždým vyrovnali. O vyrovnávajúce góly za kobylky sa postarali Galovič, Baránek a Trúnek. Na konci tretiny bol stav 5:5. Tretia tretina sa podobala tej prostrednej, keď sa opäť mužstvá gólovo naháňali. O oba góly domácich sa postaral Lelák, ten druhý už s prítomnosťou šiesteho hráča na ihrisku a prázdnej domácej brány. Duel sa skončil po riadnom hracom čase 8:8 a preto sa pokračovalo v predĺžení. Po necelých troch minútach nakoniec rozhodli hostia, keď využili štandardnú situáciu. Prešovčania počas celého využívali veľa voľného priestoru na nahadzované lopty z vlastnej polovice do blízkosti domáceho bránkoviska, s ktorých dokázali ťažiť. Kobylkám sa zase darilo skórovať z väčších vzdialeností. Diváci teda videli prekvapivo až 17 gólov. Hostia sa víťazstvom ujali vedenia v sérií 1:0.
Zostava kobyliek: Turiak, Kružel. - Kvasnica, Lelák, Veneny, Pazderka, Baránek, Hrín A. - Galovič, Paulikovič, Hrín M., Trúnek, Hruška, Dorčík, Grlický, Ondrejmiška, Mišenda, Jurčík - Tréner Hrnčiar.
V nedeľu 22. marca pokračovala semifinálová séria žilinských kobyliek a Prešovčanov. Predchádzajúci zápas skončil víťazne pre východniarov. Kobylky sa chceli udržať v hre a tak dnes chceli vyhrať.
2.zápas semifinále play-off Salming extraligy
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – FBC Mikuláš Prešov 12:11
(3:2, 5:7, 4:2)
Góly Grasshoppers: 11. Grlický, 11., 27. Vavrica, 15., 58. Ondrejmiška, 21. Hrín M., 25., 30., 45., 58. Galovič, 36. Dorčík, 41. Paulikovič.
Vylúčenia: 2:4
Rozhodovali: Tomáš, Cibík.
Počet divákov: 250
Prvú polovicu prvej tretiny hrali obe mužstvá opatrne, nepúšťali sa do zbytočných súbojov ani do riskantných rozohrávok. Kobylky bránili oproti včerajšiemu zápasu stiahnutejšie na svojej polovici ihriska. To im prinieslo viacej stráveného času s loptičkou na vlastných hokejkách, keď dokázali hosťom častejšie odoberať loptu a následne trpezlivo rozohrávať. Po desiatich bezgólových minútach nakoniec kobylky dokázali svoju hernú prevahu pretaviť do dvoch gólov. Presadili sa Grlický a Vavrica. Prešovčania sa ale dokázali vrátiť do zápasu. Po tretine vyhrávali kobylky 3:2. V druhej tretine sa začala nevídaná gólová prestrelka. Najprv sa domácim podarilo po pekných akciách odskočiť súperovi na 5:2. V nasledujúcich minútach ale kobylky doslova ponúkli Prešovčanom tri góly, ktorí vždy potrestali individuálnu chybu domácich. Duel sa tak začínal odznova. Na opačnej strane ale východniari ponúkli kobylkám tri presilové hry, ktoré všetky dokázali využiť. Avšak, hostia vždy vyrovnali. Po druhej tretine svietilo na tabuli skóre 8:9 z pohľadu domácich. Záverečná tretina ponúkla divákom opäť množstvo gólov. Tímy sa gólovo naháňali až do stavu 11:11. Napokon sa víťazný gól podarilo vsietiť domácemu Ondrejmiškovi dve minúty pred koncom. Hostia síce ešte odvolali brankára, vyrovnať ale nedokázali. Kobylky teda dokázali vyrovnať stav série na 1:1 po víťazstve 12:11. Skvelými štyrmi gólmi sa v zápase blysol domáci Galovič. V dvoch zápasoch padlo až neuveriteľných 40 gólov, diváci sa teda mali na čo pozerať. Budúci víkend sa séria sťahuje do Prešova.
Zostava kobyliek: Turiak, Kružel - Kvasnica, Lelák, Veneny, Baránek, Hrín A. - Galovič, Paulikovič, Hrín M., Trúnek, Hruška, Dorčík, Grlický, Ondrejmiška, Vavrica, Jurčík - tréner Hrnčiar.