Kde som na webe » HomePage » Články » Salming extraliga mužov
SALMING EXTRALIGA MUŽOV
31.marca 2015
V posledný marcový víkend sa semifinálová séria Salming extraligy mužov medzi FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina a FBC Mikuláš Prešov presťahovala na východ republiky. Stav série bol pred víkendom 1:1, a očakával sa vyrovnaný súboj.
3. zápas semifinále play-off Salming extraligy
FBC Mikuláš Prešov – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 2:3pp
(0:0, 0:0, 2:2, 0:1)
Góly Grasshoppers: 50. Galovič, 59., 63. Baránek.
Vylúčenia: 2:1
Rozhodovali: Hála, Kotala.
Počet divákov: 200
Po predchádzajúcich dvoch zápasoch, kedy padlo dovedna až 40 gólov, sa obraz hry zmenil. Pevné obrany, minimum chýb a opatrnosť z oboch strán na ihrisku dominovali. V prvej tretine gól nepadol, no v jej úvode mali hostia šancu skórovať v presilovej hre, ktorú ale nevyužili. Akcie oboch tímov končili buď nepresnou streľbou, alebo zákrokmi brankárov Sninčáka a Turiaka. Viac z hry mali síce kobylky, no svoju jemnú hernú prevahu do gólu nepretavili. Skóre sa nemenilo ani v druhej tretine. Príležitosti sa striedali v oboch táboroch no diváci svedkami gólovej radosti neboli. Približne v polovici druhej tretine si vzájomné vylúčenie odsedeli Komínek a Baránek, ktorí aj počas prvých dvoch zápasov zvádzali neľútostné súboje. Do poslednej tretiny sa teda vstupovalo za stavu 0:0. Diváci sa konečne dočkali gólu v úvode tretieho dejstva, keď na radosť domácich skóroval Ringer. Vyrovnanie prišlo až v polovici tretiny, keď spred bránkového priestoru zakončil presne Galovič. O minútu neskôr sa domáci znovu ujali vedenia. Minútu pred koncom ale Baránek vyrovnal stav peknou strelou do horného rohu prešovskej brány. Stretnutie tak vyústilo za stavu 2:2 až do predĺženia. V ňom po dvoch minútach vybojoval víťazstvo kobyliek Baránek, keď z vlastného rohu potiahol loptičku až do súperovho pásma, odkiaľ prekonal prešovského brankára. Kobylky tak víťazstvom 3:2 po predĺžení strhli sériu na svoju a stranu a za stavu 2:1 mali postupový mečbal. V odvetnom zápase sa stretli obe družstvá už na druhý deň.
Zostava kobyliek: Turiak, Kružel - Kvasnica, Lelák, Veneny, Baránek, Hrín A. - Galovič, Paulikovič, Hrín M., Trúnek, Hruška, Dorčík, Grlický, Ondrejmiška, Vavrica, Kozaňák, Mišenda - tréner Hrnčiar.
V nedeľu 29. marca sa v štvrtom zápase semifinálovej série stretli FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina a FBC Mikuláš Prešov. Kobylky mali po víťazstve z predchádzajúceho dňa v rukách postupový mečbal a mohli tak rozhodnúť o postupe do finále už dnes.
4. zápas semifinále play-off Salming extraligy
FBC Mikuláš Prešov – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 5:7
(3:2, 1:2, 1:3)
Góly Grasshoppers: 1., 23., 31. Galovič, 3. Vavrica, 51. Dorčík, 56. Veneny, 58. Hrín M.
Vylúčenia: 3:2
Rozhodovali: Švik, Gernát.
Počet divákov: 170
Na rozdiel od včerajšieho zápasu, kedy družstvá prvých 40 minút neskórovali, bolo už v tretej minúte 0:2 z pohľadu východniarov. Za kobylky sa presadili Galovič a v signalizovanom vylúčení domácich Vavrica. Zdalo sa, že domáci stratili psychické sily, no už v ôsmej minúte bolo vyrovnané, keď Prešovčania potrestali chyby hostí. V desiatej minúte už dokonca domáci vyhrávali 3:2. Kobylky v tomto momente vymenili brankárov a Turiaka vystriedal Kružel. V druhej tretine do brány opäť naskočil Turiak. V jej úvode sa podarilo Galovičovi vyrovnať. Domáci v polovici zápasu skórovali v presilovke a ujali sa vedenia. Hru v početnej výhode využili aj kobylky, keď hetrik zavŕšil Galovič. Do kabín sa išlo za stavu 4:4. V záverečnej tretine už išlo o všetko. Nasadenie o bojovnosť na oboch stranách dvíhali divákov zo sedačiek. V polovici tretej tretiny naklonil misky váh na stranu hostí Dorčík. Domácim sa ale podarilo v presilovej hre vyrovnať. Päť minút pred koncom presne zakončoval Veneny v početnej prevahe. Po time-oute domáci začali tlak na hosťujúcu bránu. Z protiútoku však skóroval Hrín M. a kobylky tak odskočili súperovi o dva góly. Záverečné minúty priniesli obrovský tlak na bránu Turiaka. Ten však aj so šťastím neinkasoval a tak sa po záverečnom hvizde mohli kobylky tešiť z postupu do finále. Po víťazstve 7:5 v zápase a 3:1 v sérii si tak kobylky zahrajú už tretie finále po sebe.