Kde som na webe » HomePage » Články » Kobylky krôčik od titulu!
KOBYLKY KROČEK OD TITULU!
10.apríla 2015
V sobotu 4. apríla sa v Športovej hale na Rosinskej ceste v Žiline stretli FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina a ATU Košice v prvom finálovom zápase play-off mužskej Salming extraligy. Vzájomné zápasy v základnej časti zvládli lepšie kobylky, keď vyhrali 5:3 a 6:5 po predĺžení. Očakával sa vyrovnaný a férový boj. Na tribúnach sa utvorila početná divácka kulisa, ktorú dopĺňali aj fanúšikovia z Košíc.
1. zápas finále play-off Salming extraligy
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – ATU Košice 4:3
(0:2, 3:0, 1:1)
Góly Grasshoppers: 21., 31., 55. Paulikovič, 29. Hrín M.
Vylúčenia: 1:3
Rozhodovali: Cibík, Tomáš.
Počet divákov: 400
Od začiatku zápasu sa hralo naplno a súperi si nič nedarovali. Početná streľba zamestnávala brankárov oboch tímov, no ani jeden nepustil loptičku do svojej svätyne. V polovici tretiny sa to ale podarilo hosťujúcemu Halásovi, ktorý sa ocitol nepokrytý pred bránou Turiaka. O tri minúty neskôr sa opäť presadil Halás, keď z rovnakej pozície nezaváhal. Domáce kobylky hrali po zvyšok tretiny nedôrazne a preto sa do kabín išlo za stavu 2:0 pre ATU. Po prestávke hrali domáci ako vymenení. Hneď v úvode druhého dejstva napádali hosťujúcim hráčom rozohrávku a vytvárali tlak na brankára Tureka. Útočná aktivita sa im vyplatila, keď už po 30 sekundách znížil domáci Paulikovič. Kobylky pokračovali v nápore, boli dôslednejší a aktívnejší ako Košičania. V 29. minúte v presilovej hre vyrovnal z dorážky Hrín M. a začínalo sa odznovu. Presne o dve minúty obrátil skóre v prospech domácich Paulikovič. V závere tretiny si ešte dvojminútový trest išiel odsedieť domáci Vavrica, ale Košičanom sa presilovku v druhej tretine ešte využiť nepodarilo a tak svietilo na tabuli 3:2 pre kobylky. Presilová hra pokračovala aj v tretej tretine. Presne v sekunde, keď už boli kobylky v plnom počte nakoniec hostia vyrovnali na 3:3. V nasledujúcich minútach sa striedali šance na oboch stranách, no výborní brankári stále držali nádej pre svoje mužstvá. Napokon v 55. minúte naklonil misky váh na domácu stranu Paulikovič, ktorí dorazil Lelákovu strelu a zavŕšil tak hetrik. Hostia ešte bojovali o výsledok, no kobylky si víťazstvo ustrážili. Po vyrovnanom zápase a výhre 4:3 sa kobylky dostávajú do vedenia vo finálovej sérií 1:0.
Zostava kobyliek: Turiak, Kružel - Kvasnica, Lelák, Veneny, Jurčík, Baránek, Hrín A. - Galovič, Paulikovič, Hrín M., Trúnek, Ondrejmiška, Dorčík, Grlický, Francl, Vavrica, Hruška, Kozaňák, Mišenda - tréner Hrnčiar.
V nedeľu 5. apríla sa uskutočnil odvetný zápas finálovej série play-off mužskej Salming extraligy medzi FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina a ATU Košice. Po včerajšom vyrovnanom zápase sa aj dnes očakával tuhý boj.
2. zápas finále play-off Salming extraligy
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – ATU Košice 6:4
(1:0, 1:0, 4:4)
Góly Grasshoppers: 15., 46., 47. Paulikovič, 40., 60. Ondrejmiška, 43. Dorčík.
Rozhodovali: Sklenica, Beňo.
Počet divákov: 450
Úvodné minúty patrili kobylkám, keď nedávali Košičanom priestor, napádali ich a útočnou hrou dobiedzali na hosťujúceho brankára Tureka. Hostia ale párkrát nebezpečne ohrozili bránu domácich z protiútokov. Diváci sa mali na čo pozerať. Góly síce nepadali no vysoké tempo a množstvo streleckých pokusov ich určite bavili. Lopta v sieti skončila až v 15. minúte, keď na svoj gólový koncert zo včera nadviazal Paulikovič. V druhej tretine sa prelievala hra z jednej strany na druhú no pozorné obrany oboch družstiev držali svoje družstvá v hre. Gólu sa diváci dočkali až 20 sekúnd pred koncom druhej tretiny, keď mierny záverečný tlak domácich napokon využil Ondrejmiška. Po góle do šatne tak viedli kobylky 2:0. V treťom dejstve si ale fanúšikovia na oboch stranách prišli na svoje. Najskôr domácich divákov potešili kobylky sériou troch gólov, keď sa úspešne presadili Dorčík a dvakrát nezastaviteľný Paulikovič. Domáci tak viedli 5:0 a zdalo sa, že je rozhodnuté. Bojovní Košičania sa ale nevzdali. Tí zase potešili svojich fanúšikov, keď využili poľavenie a nedôslednú hru domácich na vsietenie troch gólov. Košičania sa tak dostali na koňa no našťastie pre domácich v gólových hodoch nepokračovali. Pri záverečnej hre bez brankára ešte inkasovali, keď z polovice ihriska trafil prázdnu bránu domáci Ondrejmiška. Košičanom sa ešte v závere síce podarilo bleskovo využiť presilovú hru no na zvrat im už nezostal čas. Z výhry 6:4 sa tak tešili domáce kobylky, ktoré tak dokonale využili domáce prostredie a vyhrávajú vo finálovej sérií už 2:0. Fanúšikovia oboch táborov hnali svoje mužstvá vpred mohutným povzbudzovaním a v hale tak vytvorili skvelú atmosféru hodnú finále. Séria sa budúci víkend sťahuje do metropoly východu, kde budú chcieť kobylky využiť dva finálové mečbaly a Košičania zase vyrovnať stav série.