Kde som na webe » HomePage » Články » Premiérový titul pre kobylky!
PREMIÉROVÝ TITUL PRE KOBYLKY!
18.apríla 2015
V sobotu 11. apríla sa stretli kobylky a košické ATU v treťom finálovom zápase mužskej Salming extraligy. Séria sa presťahovala na východ republiky. Kobylky si prinášali zo Žiliny vedenie 2:0 a tým aj dva majstrovské mečbaly.
Športová hala na ulici Ostrovského sa zaplnila nielen domácimi divákmi, ale aj fanúšikmi zo Žiliny.
3.zápas finále play-off Salming extraligy
ATU Košice – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 8:3
(4:1, 1:1, 3:1)
Góly Grasshoppers: 10. Jurčík, 27. Galovič, 59. Dorčík.
Vylúčenia: 1:1
Rozhodovali: Sklenica, Beňo.
Počet divákov: 300
Úvodná tretina sa kobylkám vôbec nevydarila. V polovici tretiny bolo síce skóre 1:1, keď na úvodný gól Halása zareagoval Jurčík, no potom kobylky inkasovali ešte trikrát. Nechávali súperovi príliš veľa miesta na manévrovanie a laxným prístupom dovolili Košičanom zveľaďovať svoj náskok. V druhej tretine sa hra vyrovnala. Kobylky zvýšili nasadenie, no na obrat to nestačilo. V 26. minúte síce z dorážky znížil na rozdiel dvoch gólov Galovič, no o pár minút neskôr Turiak opäť vyťahoval loptičku zo svojej brány. V treťom dejstve domáci pokračovali v nastolenom trende z prvej tretiny. Kobylky robili chyby a Košičania ich dokázali trestať. Domáci hráči hrali s ľahkosťou a súpera prevyšovali v každej hernej činnosti. Postupne skórovali až trikrát. Kobylky na ich zásahy zareagovali gólom len raz, keď v predposlednej minúte tretiny ešte znižoval Dorčík. Košičania tak po výhre 8:3 odvrátili prvý mečbal kobyliek a vynútili si tak štvrtý zápas finálovej série.
Zostava kobyliek: Turiak, Kružel - Kvasnica, Lelák, Veneny, Jurčík, Baránek, Hrín A. - Galovič, Paulikovič, Hrín M., Trúnek, Ondrejmiška, Dorčík, Grlický, Francl, Vavrica, Hruška, Kozaňák, Mišenda - Tréner Hrnčiar.
4.zápas finále play-off Salming extraligy
V nedeľu 12. apríla sa už v štvrtom finálovom dueli stretli kobylky a košické ATU. V predchádzajúcom zápase mali jasne navrch východniari a potvrdili, že sa len tak ľahko nevzdajú. Pred domácimi fanúšikmi chceli aj dnes využiť ich povzbudzovanie a vynútiť si tak rozhodujúci piati zápas.
ATU Košice – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 5:6pp
(0:5, 3:0, 2:0, 0:1)
Góly Grasshoppers: 4. Dorčík, 9. Veneny, 11. Hrín M., 13. Grlický, 16. Vavrica, 63. Kvasnica.
Počet divákov: 250
Prvá tretina prebiehala úplne opačne ako tá z predchádzajúceho dňa. Kobylky od začiatku vyvíjali tlak na košickú bránku. Hrali odhodlane, svojim nasadením prevyšovali súpera a dostávali sa do množstva šancí, ktoré postupne v priebehu tretiny premieňali. Najskôr sa po rýchlom protiútoku spred vlastnej brány predral až pred tú Turekovu Dorčík a prudkou strelou poslal kobylky do vedenia. Následne dostali kobylky príležitosť v podobe presilovej hry, ktorú po peknej krížnej prihrávke využil presnou strelou Veneny. Neskôr sa spred brány presadil Hrín M. a kobylky už vyhrávali 3:0. Domáci si po treťom inkasovanom góle vzali time-out a pokúsili sa ukľudniť hru. Kobylky však hrali veľmi dobre a neustále vytvárali tlak na bránu Tureka. Ten pretavili v ďalšie dva góly. Postarali sa o ne Grlický a Vavrica a tak po prvej tretine vyhrávali kobylky vysoko 5:0. Lenže bojovní Košičania sa nevzdali. V druhej tretine zlepšili hru a podarilo sa im znížiť až na 3:5 z ich pohľadu, keď využili nedostúpenie hosťujúcimi hráčmi. Rovnaký priebeh pokračoval aj v tretej časti hry. Kobylky síce mali šance, ale ani jednu nedokázali využiť. Naopak, draví Košičania premenili ďalšie dve a tak na radosť domácich fanúšikov dokázali vyrovnať na 5:5. Duel pokračoval v predĺžení. V ňom po troch minútach strelil rozhodujúci gól celej série hosťujúci Kvasnica. Po výbuchu radosti sa tak kobylky postarali o historický zápis a vyhrali svoj premiérový titul po výhre 6:5 po predĺžení a celkovo 3:1 v sérií.
Zostava kobyliek: Turiak, Kružel- Kvasnica, Lelák, Veneny, Jurčík, Baránek, Hrín A. - Galovič, Paulikovič, Hrín M., Trúnek, Ondrejmiška, Dorčík, Grlický, Francl, Vavrica, Hruška, Kozaňák, Mišenda - Tréner Hrnčiar.