Kde som na webe » HomePage » Články » Florbal - extraliga juniorov
FLORBAL - EXTRALIGA JUNIOROV
16.septembra 2015
Juniorská extraliga cez víkend odštartovala svojím 1. a 2. kolom. Kobylky odohrali úvodné zápasy v Bratislave, keď v sobotu nastúpili proti Snipers Bratislava a v nedeľu proti bratislavskému Hurikánu.
1. kolo extraligy juniorov
Snipers Bratislava – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 4:7
(0:1, 3:3, 1:3)
Góly Grasshoppers: Chládek 2, Miške 2, Kubička J., Petrovič, Šimčisko.
Vylúčenia: 3:0
Rozhodcovia: Fabianek, Hlaváč
Diváci: 50
Do prvého tohto sezónneho zápasu vstúpili oba tímy opatrne, čo sa prejavilo aj na skóre. Po prvej tretine svietilo na tabuli skóre 0:1 pre kobylky, keď sa jediným úspešným strelcom stal Chládek, ktorý využil presilovú hru. Druhé dejstvo už prinieslo rýchlejší florbal s väčším množstvom šancí. Kobylky držali loptu na svojich hokejkách a postupne pridávali ďalšie góly, no zbytočnými chybami držali súpera stále v hre. Vždy keď kobylky viedli, Sniperi sa dokázali dotiahnuť. Posledná tretina už ale bola v réžii kobyliek. Chlapci pridali ešte tri góly a zvíťazili pomerom 4:7. Tréner po výkone svojich zverencov len ťažko hľadal slová chvály, pretože sa mladé kobylky dopúšťali zbytočných chýb, ktoré ich mohli stáť zápas.
2. kolo extraligy juniorov
VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 1:17
(0:5, 0:6, 1:6)
Góly Grasshoppers: Sudek 4, Šimčisko 3, Imrišík 2, Chládek 2, Miške, Kubička J., Petrovič, Šupola, Kubička O., Kyselica.
Vylúčenia: 3:2
Rozhodcovia: Hlaváč, Fabiánek
Diváci: 22
Úvod zápasu kobylkám vyšiel, keď v tretej minúte otvoril skóre Kyselica. Kobylky od začiatku diktovali tempo hry a držali loptu na svojich hokejkách aj preto že súper hral len so siedmymi hráčmi v poli. Postupne kobylky pridávali ďalšie góly do súperovej siete, až na konečný počet sedemnásť. Florbalisti Hurikánu už len kozmeticky upravili výsledok na 1:17. Chlapci si z chuti zastrieľali a po prvom dvojkole si do tabuľky pripísali plný počet bodov a dostali sa na čelo extraligovej tabuľky.
Zostava Grasshoppers: Solárik – Imrišík, Petrovič, Hrin, Chládek, Reguly, Birvoň, Sedlák – Miške, Kubička J., Sudek, Kyselica, Šimčisko, Piovár, Holík, Bobuľa Ľ., Kubička O., Šupola.