Kde som na webe » HomePage » Články » Odštartoval nový ročník florbalovej Extraligy ...
ODŠTARTOVAL NOVÝ ROČNÍK FLORBALOVEJ EXTRALIGY MUŽOV
21.septembra 2015
Po dlhej letnej prestávke tento víkend odštartoval nový ročník florbalovej Extraligy mužov. V sobotu hostili kobylky tím z Prešova, s ktorým si minulú sezónu zahrali semifinále play-off. Vo výrazne omladenom kádri malo extraligovú premiéru až sedem hráčov: Málus a juniori Miške, Petrovič, Chládek, Kubička, Imrišík, Solárik.
Počet divákov: 75
Kobylky chytili úvod stretnutia do vlastných rúk a už v 22. sekunde vyhrávali 1:0 zásluhou teču Trúnka. Domáci mali v prvej tretine o niečo viac z hry. Po teči Francla a po presilovkovom góle Trúnka viedli kobylky po prvej tretine 3:1. V nasledujúcich minútach sa hra vyrovnala a brankári na oboch stranách priedviedli pár výborných zákrokov. Brankár domácich však predsa len 33. minúte inkasoval. Do tretieho dejstva kobylky stiahli zostavu na dve päťky. Prinieslo to síce mierne oživenie hry, ale gólovo sa domáci stále nevedeli presadiť. V polovici tretiny sa podarilo hosťom vyrovnať stav na 3:3. Kobylky mali o pár minút šancu nakloniť misky váh na svoju stranu, ale Miškemu sa nepodarilo premeniť trestné strielanie. Kobylky však nakoniec dokázali zásluhou Jurčíka dostať loptičku do súperovej brány. V záverečných minútach ešte svoj tím oslabil domáci Francl, no kobylky dokázali tlak ustáť aj proti šiestim protihráčom a tešili sa tak z tesného víťazstva 4:3. Hra kobyliek trpela hlavne slabým dostupovaním protihráčov, no v tíme malo extraligovú premiéru mnoho juniorov a na tri body to tento krát stačilo.
Zostava kobyliek: Solárik, Kružel - Kvasnica, Baránek, Veneny, Hrín A., Petrovič, Jurčík - Miške, Imrišík, Hruška, Grlický, Kubička, Chládek, Hrín M., Málus, Francl, Trúnek - Tréner Hrnčiar.
V nedeľu hostili kobylky predátorov zo Sabinova, ktorí minulý rok okupovali spodné priečky tabuľky.
2. kolo Extraligy mužov
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – FbC Predátor Sabinov 3:2pp
(1:0, 0:2, 1:0, 1:0)
Góly Grasshoppers: 17. Imrišík, 58. Miške, 65. Jurčík
Vylúčenia: 1:1
Počet divákov: 80
Prvá tretina bola pre kobylky veľmi zvláštna. Loptičku mali prevažne na svojich hokejkách, avšak z veľkého množstva šancí dokázali premeniť len jednu v závere tretiny. Mohlo ich to mrzieť, pretože v druhej časti hry dokázali hostia stav otočiť. Hra kobyliek od tej chvíle upadla a taktovku prebrali hostia. Hodnú chvíľu trvalo, kým sa kobylky dostali znova do tempa ale na skórovanie to stále nestačilo. V tretej tretine sa znovu opakovala situácia z tej prvej a kobylky znova zahadzovali šance. O vyrovnanie sa nakoniec postaral po peknej individuálnej akcii Miške. Kobylkám sa však otočiť stav nepodarilo a tak duel smeroval do 5 minútového predĺženia. V ňom kobylky takmer nepustili súpera k loptičke a po tlaku bol z toho napokon gól 6 sekúnd pred koncom predĺženia, o ktorý sa postaral Jurčík. Kobylky tak nakoniec stratili 1 bod, keď ich môže mrzieť enormne veľa nepremenených šancí. V tabuľke majú kobylky po prvom dvojkole 5 bodov a sú na priebežnej piatej priečke.
Zostava kobyliek: Solárik, Kružel - Kvasnica, Masarovič, Veneny, Hrín A., Petrovič, Jurčík - Miške, Imrišík, Hruška, Grlický, Kubička, Chládek, Hrín M., Málus, Francl, Trúnek - Tréner Hrnčiar.