Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga mužov pokračovala cez víkend...
EXTRALIGA MUŽOV POKRAČOVALA CEZ VÍKEND ZÁPASY VONKU
04.októbra 2015
V sobotu sa kobylky predstavili na pôde bratislavského Hurikánu. Zápasy týchto dvoch tímov boli v posledných rokoch veľmi vyrovnané, preto sa pred dnešným stretnutím čakal rovnako napínavý súboj.
Počet divákov: 54
Kobylky nevstúpili do stretnutie ideálne. Už v tretej minúte inkasovali gól a za celý zvyšok tretiny naň nedokázali gólovo zareagovať. Nemohúcnosť pramenila z nižšieho tempa a nedôraznejšej hry kobyliek a niekedy až príliš zložitých kombinácií tak v útoku ako aj v obrane. Obraz hry sa radikálne nezmenil ani v druhom dejstve. Šance síce boli na oboch stranách, ale zakončenie buď stroskotalo na brankároch, alebo nebolo mierené do brány súpera. Na strane kobyliek sa ujala len strela Adama Hrína v prvej minúte tretiny. Do šatní po konci druhej tretiny sa odchádzalo za stavu 2:1 pre Hurikán. V treťom dejstve síce kobylky opäť inkasovali a to už po 16 sekundách, ale na rozdiel od prechádzajúcej časti hry sa už dokázali strelecky neraz presadiť a skóre otočiť na svoju stranu. Pričinil sa o to dvakrát Francl a dvakrát aj Jurčík, ktorý na 5:4 pre kobylky zvýšil 44 sekúnd pred koncom. Domáci sa však nevzdali a s odvolaným brankárom dokázali 19 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnať. V päťminútovom predĺžení sa skóre nemenilo a tak nasledovali samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší Bratislavčania a tak si kobylky z tohto zápasu okrem niekoľkých ponaučení odniesli aj jeden bod.
Zostava kobyliek: Kružel, Solárik - Kvasnica, Baránek, Veneny, Hrín A., Petrovič, Chládek - Jurčík, Miške, Hruška, Grlický, Kubička, Hrín M., Francl, Trúnek, Masarovič, Kozaňák - Tréner Veneny.
V bratislavskej Športovej hale Elán sa v nedeľu stretli kobylky s bratislavským ŠK Lido Prírodovedec. Mužstvo spod bratislavského hradu získalo do aktuálnej sezóny zopár posíl. Kobylky zase omladili káder, čo sa však nijak neprejavilo na jasnom cieli dnešného dňa – bodovať naplno.
4. kolo Extraligy mužov
ŠK Lido Prírodovedec – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 1:5
(1:5, 0:0, 0:0)
Góly Grasshoppers: 8., 10. Jurčík, 8. Miške, 8. Hruška, 19. Trúnek
Vylúčenia: 2:1
Počet divákov: 50
Zápas sa rozbehol v dobrom tempe a ako prví sa presadili domáci. To však z ich strany bolo v prvej tretine všetko. Kobylky sa po inkasovanom góle vzchopili a dokázali priebežný stav stretnutia otočiť. V priebehu necelých troch minút sa im podarilo streliť 4 góly, keď skoro z každej strely, čo vyslali na bránu, padol gól. Táto strelecká efektivita je v tohto sezónnych výsledkoch kobyliek raritou. Tretina nakoniec skončila 1:5 z pohľadu domácich. V druhej tretine však kobylky jednak nedokázali z viacerých šancí odskočiť súperovi na väčší gólový rozdiel, a zároveň aj sami ponúkali domácim šance na dotiahnutie, ktoré ale zostali nevyužité. Tretia tretina sa niesla v podobnom duchu ako tá druhá. Gólovej radosti sa nedočkali ani na jednej strane ihriska a tak duel skončil 5:1 pre kobylky. Zápas sa teda rozhodol v prvej tretine. Kobylky síce môže mrzieť opäť dlhý úsek hry, kedy nedokázali z viacerých šancí skórovať, no tešiť môže fakt, že po obmene kádra sa mladí hráči rýchlo etablujú, čo v dnešnom zápase korunoval juniorský brankár Solárik, ktorý bol zaslúžene vyhlásený za najlepšieho hráča kobyliek.
Zostava kobyliek: Solárik, Kružel - Kvasnica, Baránek, Veneny, Hrín A., Petrovič, Jurčík - Chládek, Miške, Hruška, Grlický, Kubička, Hrín M., Francl, Trúnek, Masarovič, Kozaňák - Tréner Veneny.