Kde som na webe » HomePage » Články » Florbal - Extraliga juniorov
Florbal - Extraliga juniorov
13.októbra 2015
Juniorská extraliga cez víkend pokračovala svojím 5. a 6. kolom. Kobylky vycestovali do Košíc, kde odohrali zápasy proti miestnemu ATU a Florku.
5. kolo extraligy juniorov
ATU Košice - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 6:9
(3:3, 3:1, 3:2)
Góly Grasshoppers: Kubička 2, Miške 2, Petrovič, Sudek.
Vylúčenia: 3:3
Rozhodcovia: Blaško, Katlovský
Diváci: 60
V sobotu nastúpili kobylky proti jednému z favoritov na titul – ATU Košice. Zápas sa však pre nich nezačal najlepšie, keď chlapci už v tretej minúte inkasovali gól po zbytočnej chybe. Hneď potom sa podarilo vyrovnať Miškemu. Hra bola vyrovnaná, šance sa striedali na oboch stranách, no do vedenia šli opäť Košičania. Na tento gól však odpovedal Miške, ktorý zrovnal stav na 2:2. Onedlho však kobylky znovu inkasovali, no do prestávky stihol vyrovnať Kubička a do šatní sa tak šlo za stavu 3:3. Druhá tretina bola opäť vyrovnaná a keď sa kobylky dostávali čoraz častejšie do gólových príležitostí, prišlo zbytočné vylúčenie zapríčinené zlým striedaním a následným faulom, ktorý znamenal dvojité oslabenie. Obe presilové hry Košičania využili a dostali sa do dvojgólového vedenia 5:3. Rýchle dva góly kobylky pribrzdili, ale do prestávky sa im ešte podarilo znížiť, no potom opäť inkasovali. Po dvoch tretinách svietil na tabuli stav 6:4. Vstup do tretej tretiny kobylkám vôbec nevyšiel, keď po ďalšej chybe v obrane inkasovali siedmy gól. Košičania si od toho momentu kontrolovali hru a nedovolili kobylkám vyrovnať. Zápas nakoniec skončil pomerom 9:6. Nebyť zbytočných chýb mohol zápas vyzerať inak. Kobylky tak stratili v tejto sezóne prvé body a posunuli sa v tabuľke na druhú priečku.
6. kolo extraligy juniorov
Fbo Florko Košice - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 4:5
(0:1, 2:1, 2:3)
Góly Grasshoppers: Miške 3, Imrišík, Hrin A.
Vylúčenia: 4:3
Rozhodcovia: Brosch, Roba
Diváci: 70
Hneď na úvod dostali kobylky výhodu presilovej hry, ktorú aj využili zásluhou Miškeho. Prvá tretina priniesla viacero šancí, no skóre sa nemenilo a do šatní sa tak šlo za stavu 0:1. V druhom dejstve sa kobylky opäť dopúšťali hrubých individuálnych chýb, ktoré našťastie Košičania netrestali, až do piatej minúty kedy inkasovali. Misky váh ale koncom druhej tretiny naklonil na žilinskú stranu Miške, no o pár sekúnd bolo v následnej oslabovke vyrovnané. Navyše jeden z hráčov Florko po tvrdom strete zranil výborne chytajúceho brankára Solárika, ktorého musela odviesť z haly sanitka. Premiéru v juniorskej extralige si tak pripísal druhý brankár Hazucha. V tretej tretine tréner zmenil zostavu a hralo sa iba na dve päťky, čo prinieslo svoje ovocie v podobe vedenia 3:5. Florkáčom sa však podarilo znížiť a posledné dve minúty kobylky bránili so všetkých síl. Gól už nedostali a zvíťazili 4:5 aj zásluhou Hazuchu, ktorý v závere vytiahol niekoľko výborných zákrokov.
Zostava Grasshoppers: Solárik, Hazucha – Imrišík, Petrovič, Hrin, Chládek, Kuka – Miške, Kubička J., Sudek, Kyselica, Šimčisko, Šupola, Kubička O., Krajčí, Sedlák - Tréner Veneny, Vedúci tímu Lietava.