Kde som na webe » HomePage » Články » Regionálna liga dorastencov
REGIONÁLNA LIGA DORASTENCOV
19.októbra 2015
V nedeľu 18.10.2015 začala v Žiline prvým kolom regionálna liga dorastencov (ročníky narodenia 1999 a mladší) skupina sever. Kobylky v ňom odohrali dva zápasy. Prvým súperom boli Meteníci z Likavky. Druhý zápas odohrali proti florbalistom z Nižnej.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina- Meteníci Likavka
14:1 (5:1, 7:0, 2:0)
Góly Grasshoppers: Šupola 4, Mirt 3, O. Kubička 2, Cvacho, Jančo, Holík, Knapec a Piovár.
Vylúčenia: 0:1
Rozhodovali: Remeň, Kučera.
Diváci: 10.
Úvod zápasu kobylkám vyšiel výborne, keď už v prvej minúte skóroval Šupola. Kobylky držali loptu dlho na svojich florbalkách a diktovali tempo hry. Postupne pridávali aj ďalšie góly do súperovej brány, až na celkových štrnásť. Súper len kozmeticky upravil výsledok na 14:1. Chalani si z chuti zastrieľali a do tabuľky regionálnej ligy si pripísali prvé dva body.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina- TJ A-Fbo Nižná
7:11 (2:4, 2:6, 3:1)
Góly Grasshoppers: O. Kubička 4, Šeling 2 a Mirt 1.
Vylúčenia: 1:3.
Diváci: 15
Kobylky nezachytili úvod zápasu práve najideálnejšie, keď už v tretej minúte skórovali chlapci z Nižnej. Za tri minúty bolo vyrovnané zásluhou Mirta. Do konca prvého dejstva kobylky inkasovali ešte trikrát, zatiaľ čo im sa podarilo skórovať len raz. V druhej tretine urobili kobylky veľké množstvo chýb, keď inkasovali až šesť gólov. V tretej tretine kobylky zlepšili výkon, ktorý síce nestačil na obrat v zápase, ale súpera párkrát zatlačili a strelili tri góly. A hoci v tomto zápase mladíci Grasshoppersu nezískali body do tabuľky, skúsenejším chlapcom z Nižnej znepríjemnili cestu za víťazstvom.
Zostava kobyliek: Špilák, Šuška - Holík, Knapec, Cvacho, Bobuľa(C)- O. Kubička, Mirt, Šupola, Jančo, Šeling, Piovár - Tréneri Veneny, Radil.