Kde som na webe » HomePage » Články » Cez víkend sa doma stretli kobylky...
CEZ VÍKEND SA DOMA STRETLI KOBYLKY S KOŠIČANAMI
20.októbra 2015
V sobotu si kobylky zopakovali finále minuloročnej sezóny. Tímy boli v priebežnej tabuľke na druhom resp. treťom mieste, čo sľubovali napínavý súboj.
5. kolo Extraligy mužov
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – ATU Košice 6:5
(2:1, 2:4, 2:0)
Góly Grasshoppers: 13. Hrín M., 20. Baránek, 27. Francl, 37. Trúnek, 50. Chládek, 54. Grlický
Vylúčenia: 2:1
Rozhodovali: Tomáš, Cibík
Počet divákov: 90
Zápas sa začal vo veľkom nasadení, hráči sa nešetrili a už od úvodných minút ihrisko prekvitalo aktivitou na oboch stranách. Obrany však boli pozorné. Skóre otvoril Hrín M. keď sa dostal k odrazenej lopte v blízkosti súperovej brány gólovo zakončil. Hosťom sa však podarilo vyrovnať 15 sekúnd do konca tretiny. Na inkasovaný gól však bleskurýchle zareagoval Baránek, keď ešte stihol 5 sekúnd pred koncom tretiny zvýšiť z uhla na 2:1. V druhom dejstve pokračovala hra vo vysokom tempe. V nej sa však viac darilo hosťom, keď skórovali až štyrikrát, zatiaľ čo kobylky len 2 krát a to zásluhou individuálnej akcie Francla a pohotovej strely Trúneka zo súperovho veľkého bránkoviska. Do tretej tretiny nastúpili kobylky už len na dve päťky a boli odhodlaný zápas zvrátiť. Hra bola opäť veľmi vyrovnaná. Kobylkám sa podarilo vyrovnať zásluhou presilovkového zásahu Chládeka a následne aj otočiť skóre zápasu, ked Grlický premenil samostatný nájazd. Domáci následne veľmi rozumne držali čo najviac loptu na súperovej polovici ihriska a nedali priestor na prípadný zvrat. Ten neprišiel a tak kobylky vo vyrovnanom zápase zvíťazili 6:5. V niektorých momentoch nechávali kobylky hosťom príliš veľa miesta na manévrovanie či strelu, čo aj využili na vsietenie gólu. Na druhú stranu však vďaka veľmi dobrému nasadeniu a jednoduchej hre dokázali súpera vo väčšine zápasu herne prehrať.
Zostava kobyliek: Kružel, Król - Kvasnica, Baránek, Veneny, Hrín A., Petrovič, Chládek - Miške, Hrín M., Masarovič, Hruška, Trúnek , Francl, Grlický, Imrišík, Kubička - Tréner Hrnčiar.
Po náročnom sobotnom zápase s jedným košickým celkom sa v nedeľu kobylky stretli s druhým, konkrétne s Florkom Košice, priebežným lídrom tabuľky.
6. kolo Extraligy mužov
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – FbO Florko Košice 3:8
(1:2, 2:1, 0:5)
Góly Grasshoppers: 4. Kvasnica, 30., 37. Masarovič
Rozhodovali: Jaroš, Hinka
Počet divákov: 75
Zápas sa nezačal pre kobylky ideálne, keď hneď v prvom striedaní vyťahovali loptu zo svojej brány po inkasovanom góle. Veľmi ich to však nerozhodilo a v štvrtej minúte vyrovnal spod mantinelu Kvasnica. Hra prinášala veľa tvrdých súbojov, ktoré však rozhodcovia často až prísne považovali za nedovolené. V druhej polovici tretiny sa previnil Francl a počas jeho dvojminútového trestu Košičania zvýšili na 2:1 z ich pohľadu. Na začiatku druhej tretiny domáci opäť inkasovali už po pár sekundách. Pár minút bola hra vyrovnaná, no potom sa dvakrát presadil domáci Masarovič a dodal hre kobyliek iskru. Škoda len, že ju kobylky nedokázali premeniť v ďalšie góly. Na tretiu tretinu však domáci budú chcieť čo najrýchlejšie zabudnúť. Po dvoch inkasovaných góloch po nedôraznom prístupe k súperovým hráčom sa dostali domáci do kŕču a po veľmi chaotickom bránení dostali ešte ďalšie dva góly. Aj napriek ďalšej snahe však už s výsledkom nedokázali nič a spraviť a nakoniec ešte inkasovali aj gól do prázdnej brány. Kobylky si teda odniesli prehru 3:8. Zápas si prehrali hlavne tým, že nedokázali pokračovať v takom nasadení a v takom štýle hry ako vo včerajšom stretnutí a aj preto, že po inkasovaných góloch sa už nevedeli psychicky nastaviť na zvrátenie stavu. Po dvoch víkendových zápasoch si kobylky odnášajú 3 body a v tabuľke sa nachádzajú na štvrtom mieste s 12 bodmi.
Zostava kobyliek: Kružel, Król - Kvasnica, Baránek, Veneny, Hrín A., Petrovič, Chládek - Miške, Hrín M., Masarovič, Hruška, Trúnek , Francl, Grlický, Imrišík, Kubička, Málus, Kozaňák - Tréner Hrnčiar.