Kde som na webe » HomePage » Články » Cez vikend bojovali muži z Tsunami a Skalicou
CEZ VIKEND BOJOVALI MUŽI Z TSUNAMI A SKALICOU
02.novembra 2015
Posledný októbrový víkend odcestovali kobylky na západ Slovenska odohrať „záhorácke“ dvoj kolo. Obaja súperi okupovali spodné priečky tabuľky, preto sa od kobyliek očakávali dve víťazstvá. V sobotu si to kobylky rozdali so Záhorskou Bystricou.
7. kolo Extraligy mužov
Tsunami Záhorská Bystrica – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 7:6
(1:2, 2:1, 4:3)
Góly Grasshoppers: 1. Trúnek, 12., 42. Francl, 36. Miške, 48. Chládek, 49. Jurčík
Vylúčenia: 0:3
Rozhodovali: Sklenica, Bača
Počet divákov: 40
Kobylky začali stretnutie výborne, keď hneď z prvej strely na bránu v úvodnom striedaní vsietili gól, presadil sa konkrétne Trúnek. Domáci však v ôsmej minúte vyrovnali z trestného strieľania. Kobylky následne v dvanástej minúte zásluhou Francla opäť odskočili súperovi na rozdiel jedného gólu. Na začiatku druhého dejstva domáci dokázali skóre otočiť, keď využili diery v obrane kobyliek. O vyrovnanie sa následne postaral Miške strelou z uhla. V tretej tretine však kobylky začali kopiť individuálne chyby a so súperom sa preťahovali o vedenie. Góly na strane hostí vsietili postupne Francl, Chládek a Jurčík. Domáci však dokázali streliť o jeden gól viac a kobylkám nepomohol ani záverečný tlak a gólové príležitosti pri hre bez brankára. Napokon teda kobylky prehrali so Záhorskou Bystricou 6:7. Celý zápas sa hra kobyliek niesla vo veľmi slabom nasadení a dôraze, veľkým počtom individuálnych chýb, nízkym počtom streleckých pokusov, zbrklým riešením niektorých. Z povinným troch bodov si nakoniec kobylky odniesli nulu.
Zostava kobyliek: Kružel, Król - Kvasnica, Baránek, Veneny, Petrovič - Miške, Masarovič, Hruška, Trúnek , Francl, Grlický, Kubička, Chládek, Jurčík, Kozaňák.
V nedeľu sa proti kobylkám postavilo v Hodonínskej hale družstvo zo Skalice. Skaličania boli v tabuľke poslední, kobylky teda mali v tomto stretnutí úlohu zobrať všetky body.
8. kolo Extraligy mužov
FBC Skalica – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 6:9
(1:2, 3:3, 2:4)
Góly Grasshoppers: 13. Kvasnica, 17. Kozaňák, 33. Baránek, 35. Veneny, 37. Masarovič, 42,. 46. Kubička, 52. Trúnek, 57. Miške.
Vylúčenia: 3:0
Rozhodovali: Kyjovský, Veselý
Počet divákov: 25
Prvá tretina začala v komornej atmosfére a pár divákov bolo svedkom malého počtu striel na oboch stranách, ale po vyše štyroch minútach sa mohli tešiť z úvodného gólu svojho tímu. Kobylky dlho nevedeli nájsť recept na strelenie gólu, no nakoniec sa im to v úvodnom dejstve dvakrát podarilo, keď sa presadili Kvasnica a Kozaňák. V druhej tretiny sa kobylky bohužiaľ opäť vrátili k zlej hre zo včerajšieho zápasu a slabým dôrazom dovolili Skaličanom držať sa v zápase a dokonca ujať sa vedenia. V priebehu tretiny sa na strane hostí našťastie presadili Baránek, Veneny a Masarovič a tak svietil na tabuli v druhej prestávke stav 4:5 z pohľadu domácich. Kobylky sa čiastočne spamätali až v tretej tretine, keď hrali jednoduchšie, viacej strieľali, začali hrať s väčšou chuťou a postupne nakláňali skóre zápasu na svoju stranu. Svoje prvé extraligové zásahy zaznamenal Juraj Kubička a do čierneho triafali ešte Trúnek a Miške. Nakoniec teda kobylky zvíťazili nad Skalicou 9:6 a v tabuľke sa usadili na treťom mieste s 15 bodmi. Kobylky nezažili príjemný víkend a svojou hrou neoslnili. Dúfajme, že v priebehu nasledujúcich týždňov zapracujú na nedostatkoch a do ďalších zápasov vstúpia s väčšou chuťou zvíťaziť.