Kde som na webe » HomePage » Články » Vikendova extraliga mužov proti Trenčín
VÍKENDOVÁ EXTRALIGA MUŽOV PROTI TRENČÍNOM
15.novembra 2015
V sobotu hostili kobylky ŠK 1. FBC Trenčín. Pred stretnutím mali oba tímy na konte rovnaký počet bodov. Vzájomné zápasy z posledných rokov boli vždy nepredpovedateľné, preto sa aj v tomto súboji očakávala vyrovnanosť.
9. kolo Extraligy mužov
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – ŠK 1.FBC Trenčín 6:7
(1:2, 2:3, 3:2)
Góly Grasshoppers: 11. Miške, 21., 51. Grlický, 40. Baránek, 44. Kvasnica, 50. Málus
Vylúčenia: 2:0
Rozhodovali: Burdeľ, Reguly
Počet divákov: 65
Prvá tretina začala opatrne, tímy sa nehrnuli do zakončenia a tak mali brankári len minimum zákrokov. Prvý gól strelil na radosť domácich Miške. Potom však kobylky poľavili a ku koncu tretiny inkasovali z protiútokov dva góly. Na začiatku druhej tretiny vsietil po individuálnej akcií gól Grlický. Potom však domáci hrali až príliš často na istotu a útočili radšej do zorganizovanej obrany súpera postupných útokom. To však nielenže neprinášalo ovocie, ale naopak, z protiútokov hostí dostávali góly. Kobylky už prehrávali 2:5 no v poslednej sekunde tretiny Baránek dokázal trenčianskeho brankára prekonať strelou z obrany. Do tretieho dejstva vstupovali kobylky s mankom 3:5 a tak museli niečo zmeniť. Začali hrať jednoduchšie, nespoliehali sa len na postupné útoky ale začali aj oni vyrážať do protiútokov. Zvýšili početnosť streľby a postupne sa presadili Kvasnica, Málus a Grlický. Hostia strelili priebežne ešte dva góly, opäť z protiútokov. Do posledných desať minút sa vstupovalo za stavu 6:7. Tento stav však už hostia udržali až do konca. Kobylky teda utrpeli už štvrtú prehru v sezóne.
Zostava kobyliek: Kružel, Król - Kvasnica, Baránek, Veneny, Kozaňák - Miške, Masarovič, Hruška, Hrín M. , Francl, Grlický, Kubička, Imrišík, Málus - Tréner Hrnčiar.
V nedeľu kobylky odohrali zápas s ďalším celkom z mesta spod hradu Matúša Čáka. Kobylky vycestovali do Trenčína s dosť okliešteným kádrom, keďže družstvo trápia zranenia.
Počet divákov: 75
Prvá tretina sa pre kobylky vôbec nezačala ideálne, pretože už po piatich minútach prehrávali 0:2, keď nechali domácim priestor na krížnu prihrávku a presné zakončenie. O zníženie sa postaral Kozaňák dorážkou. Do druhej tretiny kobylky vstúpili s menej otvorenou hrou a vyčkávali na súperovu chyby. Ten však dokázal taktiku kobyliek prelomiť a strelil ďalšie dva góly. O zníženie sa postaral opäť Kozaňák, opäť z dorážky. V treťom dejstve kobylky začali súpera trocha napádať a slávilo by to úspech, keby z šancí, ktoré si vďaka tomu vybojovali dokázali vsietiť gól. Kobylky mali viac z hry, ale skóre zmenili opäť domáci. Kobylky už sieť hostí do konca zápasu nerozvlnili, naopak, na konci tretiny v oslabení ešte posledný krát inkasovali. Oklieštený káder kobyliek aj napriek snahe nedokázal predviesť dostatočne dobrý výkon a prehral 2:6. Kobylky si tak z víkendových zápolení neodniesli ani jeden bod, čo ich v tabuľke zosunulo na 5. miesto s 15 bodmi.
Zostava kobyliek: Kružel, Król - Kvasnica, Baránek, Veneny, Jurčík - Miške, Masarovič, Hruška, Grlický, Kubička, Imrišík, Málus, Kozaňák - Tréner Hrín M.