Kde som na webe » HomePage » Články » Prvé derby mužov z Nižnou
PRVÉ DERBY MUŽOU S NIŽNOU
18.novembra 2015
V sviatočný utorok hostili kobylky svoju zápasovú dvojičku TJ A – FbO Nižná. Stále oklieštený káder kobyliek doplnený o juniorov, ktorí zažili svoju extraligovú premiéru, si chcel po nevydarených víkendových zápasoch napraviť chuť a naplno bodovať.
Počet divákov: 80
Hostia vstúpili do zápasu veľmi svižne a nebyť ich nepresností alebo dobrých zákrokov domáceho brankára Kružela, mohli sa ujať vedenia. Šance však premenili ako prví domáci, ktorým sa podarilo dvakrát skórovať, keď sa presadili Trúnek a Miške. V zvyšných minútach tretiny sa kobylky chopili opratov a hru mali viac pod kontrolou. Do druhej tretiny vstúpili kobylky s nasadením, čo vyústilo do dvoch gólov Masaroviča a presný zásah si pripísal aj Grlický. Kobylky v tejto fáze hry hrali jednoducho a viac na súperovej polovici ihriska. Hosťom sa však podarilo priebežne znížiť na 2:5 z ich pohľadu a to ešte nepremenili trestné strieľanie. V tretej časti hry kobylky pokračovali v sympatickej hre, veľa strieľali a tlačili sa na súperovu bránu. Náskok kobyliek mohol zvýšiť Miške z trestného strieľania, ale nepodarilo sa mu to. Neúspech si však vynahradil o pár minút neskôr, keď svojim druhým gólom v zápase zvýšili na 6:2 pre kobylky. V závere tretiny kobylky poľavili v disciplíne, čo hostia využili a podarilo sa im bez brankára streliť dva góly. To však bolo z oboch strán všetko a tak si kobylky pripísali víťazstvo 6:4.
Zostava kobyliek: Kružel, Król - Kvasnica, Baránek, Veneny, Jurčík, Kuka, Hrín A. - Trúnek, Miške, Masarovič, Hruška, Kozaňák, Grlický, Kubička, Imrišík, Málus, Kyselica - Trenér Hrnčiar.