Kde som na webe » HomePage » Články » Juniori proti Bratislavčanom
JUNIORI PROTI BRATISLAVČANOM
02.decembra 2015
Juniorská extraliga pokračovala cez víkend zápasmi 12. a 13. kola. Kobylky mali za súperov florbalistov z hlavného mesta. V sobotu si zmerali sily s Hurikánom, v nedeľu so Snipermi.
12. kolo extaligy juniorov
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 14:10
(7:4, 3:1, 3:4)
Góly Grasshoppers: Šimčisko 5, Kubička J. 2, Šupola 2, Sudek, Knapec, Bobuľa, Šeling, Jančo.
Vylúčenia: 4:0
Rozhodcovia: Krajčovič, Keblovský
Diváci: 25
Kobylky nastupovali do zápasu oslabené, keďže im chýbal dlhodobo zranený brankár Solárik a juniori hrajúci v tom istom čase mužskú extraligu. Na úvodný gól sa dlho nečakalo, keď už v tretej minúte otváral skóre Sudek. Neskôr sa k nemu pridal aj Šimčisko. Behom minúty sa ale hosťom podarilo po hrubých chybách v obrane vyrovnať. Kobylky to však nezlomilo a pridávali ďalšie góly. Na časomiere po prvej tretine svietilo skóre 7:4. Druhé dejstvo už bolo podstatne iné, hlavne čo sa týkalo defenzívy, z čoho vyplynul len jeden inkasovaný gól do siete Hazuchu. Kobylkám sa podarilo streliť tri kúsky a tak po dvoch tretinách viedli pohodlným náskokom 10:5. Záverečná tretina bola ale opäť plná chýb, čo dokázali hostia využiť a dotiahnuť sa na rozdiel troch gólov. Hralo sa zo strany na stranu a žiaden z tímov si nedokázal vytvoriť súvislejší tlak. Gólov bolo v tomto zápase naozaj dosť o čom svedčí aj skóre ktoré ukazovalo stav 14:10 pre domácich. Kobylky už drámu nepripustili a do tabuľky si pripísali dva body.
13. kolo extraligy juniorov
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – Snipers Bratislava 8:9
(3:4, 2:3, 3:2)
Góly Grasshoppers: Kuka 3, Šimčisko 2, Šupola 2, Kubička J.
Vylúčenia: 2:1
Rozhodcovia: Krajčovič, Hrivnák.
Diváci: 15
Úvod zápasu kobylkám nevyšiel, keď hneď z prvých dvoch striel inkasovali. Hostia nabudení rýchlym vedením boli aktívnejší a nebezpečnejší. Znížiť sa kobylkám podarilo zásluhou Kuku. No neubehla ani minúta a rozdiel bol znova dvojgólový. Kuka to však zobral opäť na seba a presadil sa aj druhýkrát. V závere tretiny ešte skórovali oba celky a do šatní sa tak šlo za stavu 3:4. Vstup do druhej dvadsaťminútovky sa kobylkám vydaril, keď sa podarilo vyrovnať Kubičkovi. Onedlho ale šli hostia opäť do vedenia. Kobylky sa však nedokázali vyvarovať chybám, ktoré súper trestal a neustále si tak držal vedenie. V presilovke kapitán Kuka zavŕšil hetrik a po dvoch dejstvách tak svietil na tabuli stav 5:7. Posledná tretina bola zo strany kobyliek najlepšia. Tlačili sa do zakončenia, boli aktívnejší, častejšie ohrozovali brankára z čoho vyťažili kontaktný gól. Keď už sa nadychovali k obratu, prišli zbytočné vylúčenia. Kobylky dvakrát inkasovali a rozdiel už bol trojgólový. Nádej na zvrat ešte vykresal Šupola so Šimčiskom, no na body to už nestačilo. Oslabené kobylky tak podľahli Sniperom tesne o gól 8:9. Po trinástich kolách sa nachádzajú s päťbodovou stratou na druhom mieste za košickým ATU.
Zostava Grasshoppers: Hazucha, Špilák, Solárik – Kuka, Holík, Sedlák, Knapec, Birvoň, Reguly – Šimčisko, Sudek, Kubička, Šúpola, Kubička O., Šeling, Jančo, Bobuľa L. - Tréner Hrnčiar.