Kde som na webe » HomePage » Články » 2.liga mužov, stred
2.LIGA MUŽOV, STRED
09.januára 2016
V sobotu 9.1. 2016 sa odohralo 5. kolo druhej ligy mužov. Rezerva kobyliek cestovala do Ružomberka na zápas proti tímu FbK Turany.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina „B“ – FbK Turany 8:8
(2:3,4:2,2:3)
Góly Grasshoppers: Sedlák a Kuka 2, Lietava, Bobuľa, O. Kubička, Sudek
Vylúčenia: 2:3
Rozhodcovia: Keblovský, Kučera
Kobylky vstúpili do stretnutia trochu vlažne a inkasovali ako prvé gól už v 4. minúte. Zvýšená aktivita kobyliek viedla k vyrovnaniu, ktoré peknou strelou zariadil Sedlák. Do prestávky chalani ešte dvakrát inkasovali po zbytočných chybách v obrane a slabom dôraze pred vlastnou bránou. Do konca tretiny ešte znížil stav zápasu Ondrej Kubička po presnej Šimurkovej prihrávke. V druhom dejstve začali chalani aktívnejšie, ale po slabšom bránení súperových hráčov znovu prehrávali o dva góly. Chalani potom súpera zatlačili a dôrazný Milan Lietava pred bránou znížil na 3:4. O pár minút na to bol náskok súpera opäť dvojgólový, keď si obrana nepočínala dostatočne dôrazne. Šesť sekúnd pred koncom tretiny vyrovnal obranca Bobuľa na 5:5. Nebolo to však v tejto tretine zďaleka všetko. Za vrážanie chrbtom bol vylúčený hráč Turian a chalani v poslednej sekunde tretiny otočili stav na 6:5. Tréner Dudek v šatni zdôrazňoval hráčom, aby zlepšili pohyb a začali napádať súpera, čo síce hráči plnili, ale trochu zabudli na zadné vrátka. Súper to potrestal vyrovnávajúcim gólom na 6:6. Ešte v tej istej minúte sa presadil po druhýkrát v zápase Sedlák a strhol vedenie na stranu kobyliek 7:6. Súper tiež začal viac napádať a v polovici tretej tretiny už viedol 7:8. Kobylky sa na konci snažili otočiť zápas, ale stihli už len vyrovnať na 8:8 vďaka Kukovi. Stretnutie sa tak skončilo remízou a rezerva kobyliek si pripísala do tabuľky druhej ligy jeden bod.
Zostava Grasshoppers: Król - Knapec, Dudek, Bobuľa, Kuka – Sedlák, Sudek, Šimurka, Šupola, O. Kubička, Dobrovolný, Lietava - Tréner Dudek, vedúci Kováčik