Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga mužov
EXTRALIGA MUŽOV
10.januára 2016
Cez víkend vycestovali kobylky na dvojzápas s oboma košickými tímami. Keďže Košičania okupujú v tabuľke prvé dve miesta, čakali kobylky dva veľmi náročné súboje.
16. kolo Extraligy mužov
FbO Florko Košice – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 6:10
(1:5, 3:4, 2:1)
Góly Grasshoppers: 3., 10. Grlický, 6. Miške, 16., 17. Galovič, 29., 48. Hrín M., 37. Hrín A., 37. Francl, 38. Kvasnica
Vylúčenia: 3:4
Rozhodovali: Vrba, Roba
Počet divákov: 285
Prvá tretina vyšla kobylkám na výbornú. Vôbec sa súpera nezľakli a od začiatku hrali vo veľkom nasadení. Odmenou im boli góli Grlického z trestného strieľania a následne Miškeho po presnej strele. Domácim sa síce v presilovej hre podarilo znížiť ale odpoveď kobyliek na seba nenechala dlho čakať. Po pár sekundách sa presadili znova Grlický a neskôr dorážkou aj gólom z protiútoku Galovič. Do šatní sa odchádzalo za priaznivého stavu 5:1 pre kobylky. V druhej tretine kobylky pokračovali v nastolenom trende. Veľa a efektívne strieľali, hrali jednoducho a vysokom tempe. Najprv síce po 15 sekundách tretiny inkasovali, no vo zvyšných minútach dokázali skórovať zásluhou Hrína M. aj Hrína A., Francla a Kvasnicu. Košičanom sa podarilo znížiť dvomi gólmi z toho jeden kobylky opäť inkasovali v oslabení. Nástup do tretej tretiny znova kobylkám nevyšiel, keď inkasovali v prvej minúte. Domácim sa v ďalšej presilovke ešte podarilo znížiť, no bodku za duelom strelil ešte Hrín M. Kobylky tak porazili lídra tabuľky Florko Košice na ich ihrisku 10:6. Pozitívom zápasu bolo výborné nasadenie, zodpovedná obrana a efektívna streľba. Na druhej strane však kobylky môže mrzieť nedisciplinovanosť, pretože inkasovali až tri góly v hre v oslabení, čo by sa im v gólovo vyrovnanom zápase mohlo vypomstiť.
Zostava kobyliek: Solárik, Kružel - Kvasnica, Baránek, Hrín A., Chládek - Miške, Masarovič, Grlický, Hruška, Francl, Galovič, Hrín M., Málus, Kyselica - Tréner Veneny.
V nedeľu si mohli diváci v košickej hale pozrieť reprízu minuloročného finále extraligy. Kobylky po víťaznom sobotnom zápase chceli nadviazať na dobrý výkon.
17. kolo Extraligy mužov
ATU Košice – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 6:5
(1:0, 4:2, 1:3)
Góly Grasshoppers: 27. Kvasnica, 37. Hrín M., 41. Kyselica, 47. Chládek, 54. Miške
Vylúčenia: 4:4
Rozhodovali: Vrba, Boháčová
Počet divákov: 108
Prvá tretina bola z oboch strán opatrná. Tímy sa bezhlavo nepúšťali do obrany súpera a zväčša rozohrávali postupným útokom. Skóre otvorili až v závere tretiny domáci v presilovej hre. Úvod druhej tretiny kobylkám nevyšiel. Už po pol druhej minúte prehrávali 0:3. Následne síce znížili Kvasnica, ale v priebehu tretiny ešte domáci dokázali vsietiť ďalšie dva góly z toho jeden opäť v presilovke. V závere tretiny ešte korigoval skóre v presilovke kobyliek Hrín M. Do šatní sa odchádzalo za stavu 2:5. Do záverečnej tretiny kobylky vstúpili s odhodlaním zápas otočiť a tak sa vyvíjala aj ich hra. Tréner Veneny urobil pár zmien v zostave a tie sa prejavili. Na 4:5 z pohľadu kobyliek postupne znížili premiérovým gólom v extralige Kyselica a neskôr aj Chládek. Hra kobyliek naberala tie správne gólové kontúry, no hráčom postupne dochádzali sily. Domáci ešte jedným gólom odskočili kobylkám, ale vzápätí ešte znížili presilovkovým gólom Miške. Skóre 6:5 ešte dávalo kobylkám nádej na záverečný tlak, no pripravili sa oň ďalším vylúčením. Stav sa už nemenil a tak kobylky v napínavom zápase prehrali s ATU Košice 5:6. Doplatili na oslabenia, v ktorých inkasovali až tri góly.
Zostava Grasshoppers: Kružel, Solárik - Kvasnica, Baránek, Hrín A., Chládek - Miške, Masarovič, Grlický, Hruška, Francl, Galovič, Hrín M., Málus, Kyselica - Tréner Veneny.