Kde som na webe » HomePage » Články » Regionálna liga dorastencov
REGIONÁLNA LIGA DORASTENCOV
10.januára 2016
V nedeľu 10. 1. 2016 sa v Turanoch odohralo 4. Kolo regionálnej ligy dorastencov. Kobylkám sa darilo striedavo, keď v prvom zápase podľahli Nižnej a v druhom zdolali Juventu Žilina.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - TJ A - FbO Nižná 3:4
(0:2, 2:1, 1:1)
Góly Grasshoppers: Jančo, Šupola, O. Kubička
Vylúčenia: 0:1
Diváci: 23
Rozhodovali: Hatiar, Buliak
Kobylky vstúpili do stretnutia aktívne, mali aj pár šancí, ktoré nevyužili. V 10. minúte si však chalani nepostrážili útočníka Nižnej, ktorý po prihrávke takmer cez celé ihrisko otvoril skóre zápasu. Po tej istej chybe v obrane mladíci opäť inkasovali gól na 0:2. Do konca tretiny sa chalani ešte snažili znížiť, ale nedarila sa im kombinácia a tak sa do šatní šlo za stavu 0:2. Cez prestávku tréner Lietava pochválil chalanov za dobru bojovnosť a nasadenie, ale nabádal ich aj ku zlepšeniu streľby. Druhá tretina sa na začiatku niesla v podobnom scenári ako tá prvá. Kobylky boli opäť aktívne snažili sa bojovali, ale zabudli na zadné vrátka a v polovici zápasu viedol ich súper už 0:3. Za tohto stavu sa mladíci stále nevzdávali a odmenu za ich aktivitu bol znižujúci gól Ondreja Kubičku, ktorý prekonal brankára po dobre umiestnenej strele zápästím. Do konca tretiny sa ešte podarilo kobylkám streliť kontaktný gól vďaka dobre umiestnenej strele Ladislava Šupolu z ľavej strany. Do poslednej tretiny chalani vyleteli na súpera a napádali ho a podarilo sa im vyrovnať po strele Samuela Janča na 3:3. Hneď po góle súper vyhral buly a za 5 sekúnd strelil gól na 3:4 a znovu viedol. Kobylkám sa už nepodarilo na tento gól odpovedať a tak podľahli súperovi z Nižnej 3:4.
ŠK Juventa Žilina – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 3:12 (1:5, 0:2, 2:5)
Góly Grasshoppers: O. Kubička 5, Mirt 3, Knapec 2 , Jančo, Šupola
Vylúčenia: 1:0
Rozhodovali: Pánis, Obrcian
Kobylky sa do súpera zahryzli už od úvodu zápasu a skóre otvorili v tretej minúte zásluhou Ladislava Mirta. Postupne pridávali aj ďalšie góly a po konci prvej tretiny viedli už 1:5. V druhej tretine chalani mierne poľavili z tempa, ale aj tak pridali ďalšie dva góly a ani jeden neinkasovali vďaka brankárovi Šuškovi. V poslednej tretine boli mladé kobylky opäť aktívne a z tlaku a aktivity vyťažili 5 gólov, ktoré uzavreli skóre zápasu na 3:12.
Zostava Grasshoppers: Hazucha, Šuška – Knapec, Bobuľa,Cvacho, Holík – Šupola, Mirt, O. Kubička, Šeling, Jančo, Piovár - Tréner Lietava