Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga juniorov
EXTRALIGA MUŽOV
25.januára 2016
Cez víkend čakali kobylky dva dueli na domácej palubovke. Obaja súperi sa v tabuľke nachádzali na spodných priečkach, čo znamenalo, že sa od kobyliek čakali dve jednoznačné výhry. V sobotu sa popasovali so Skalicou.
18. kolo Extraligy mužov
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – FBC Skalica 14:9
(6:1, 3:5, 5:3)
Góly Grasshoppers: 1., 6., 20. Galovič, 4. Málus, 6. Grlický, 14. Kubička, 29., 36. Hrín M., 33. Baránek, 49., 60. Kvasnica, 55. Masarovič, 59. Miške
Vylúčenia: 0:2
Rozhodovali: Pavelka, Sasin
Počet divákov: 70
Úvod zápasu vyšiel kobylkám na výbornú. Hneď od začiatku boli aktívni a svojim nasadením, výborným pohybom a jednoduchou hrou si vypracovali hneď štyri góly v úvodných šiestich minútach. Presadil sa dva razy Galovič a po jednom góle dali Málus a Grlický. Kobylky nepoľavili a do konca tretiny vsietili ešte ďalšie dva góly. Postarali sa o ne Kubička a v presilovke presne mieril aj Galovič, ktorý už v prvej tretine zavŕšil hetrik. Po prvej tretine bol stav 6:1. Druhá tretina sa vyvíjala vyrovnanejšie. Do mnohých šancí sa dostávali aj hostia, ale domácich vo vyložených šanciach hostí podržal Kružel. Za domácich zvyšoval skóre dvakrát Hrín M. a pridal sa aj Baránek. Ku koncu tretiny za stavu 9:2 však kobylky stratili koncentráciu, nedodržiavali pokyny trénera, hrali komplikovane a strácali veľa lôpt. Skaličania si šancu nenechali ujsť a z protiútokov vsietili až štyri góly za dve minúty a znížili na 9:6. Kobylky v úvode tretej tretiny znova inkasovali a tak stav 9:7 vrátil hostí do hry. Domáci však zápas už nepustili. Hra síce nebola podľa ich predstáv no postupne sa za domácich presadili dva razy Kvasnica a po jednom góle obohatili svoje štatistiky aj Masarovič a Miške. Kobylky tak po nepresvedčivom výkone dokázali vyhrať 14:9 a do tabuľky si pripisujú povinné 3 body.
Zostava kobyliek: Turiak, Kružel - Kvasnica, Baránek, Hrín A., Chládek, Veneny, Petrovič - Miške, Masarovič, Grlický, Hruška, Francl, Sedlák, Galovič, Hrín M., Málus, Kubička, Sudek, Kozaňák - Tréner Hrnčiar.
V nedeľu čakal kobylky zápas s posledným tímom Tsunami Záhorská Bystrica. V poslednom vzájomnom zápase, ktorý kobylkám vôbec nevyšiel, dokázali Záhoráci triumfovať. Tentoraz však kobylky nesmeli nechať nič na náhodu.
19. kolo Extraliga mužov
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – Tsunami Záhorská Bystrica 16:3
(3:1, 6:1, 7:1)
Góly Grasshoppers: 1., 29., 42. Hrín M., 10., 30. Málus, 17. Chládek, 30. Masarovič, 31. Francl, 31., 43. Grlický, 33. Sudek, 50. Sedlák, 51. Miške, 52., 56. Galovič, 56. Veneny
Vylúčenia: 4:4
Rozhodovali: Keblovský, Kováčik
Počet divákov: 60
Zápas sa pre kobylky začal dobre. Hneď v prvej minúte sa ujali vedenia, keď gól vsietil Hrín M. Hra sa niesla v réžií domácich, no hostia z niektorých šancí dokázali nebezpečne ohroziť brankára Kružela. Za domácich sa v úvodnej tretine presadili ešte Málus a Chládek. Do šatní sa odchádzalo za stavu 3:1. Na začiatku druhej tretiny síce dokázali hostia znížiť na 3:2 no od tej chvíle sa kobylky zomkli a zápas sa začal vyvíjať podľa ich predstáv. Držali loptičku prevažne na svojich hokejkách, hrali trpezlivo a jednoducho s početnou streľbou. Ich aktivita priniesla ovocie. Od ôsmej minúty druhej tretiny spustili gólový uragán a postupne dostali loptu za chrbát brankára hostí Hrín M. Masarovič, Málus, Francl, Grlický a svoj premiérový gól v mužskej extralige strelil aj Sudek. V tretej tretine pokračovali kobylky v nastolenom trende a pridávali jeden gól za druhým. Hostia boli už zjavne unavení, keďže celý zápas hrali len na dve päťky. Za kobylky hetrik zavŕšil Hrín M., ďalší premiérový extraligový gól strelil Sedlák a postupne zvyšovali skóre Miške, Galovič, Grlický a Veneny. V závere síce kobylky inkasovali tretí gól a no na jednoznačnom víťazstve 16:3 to už nič nezmenilo. Kobylky konečne dokázali celý zápas dominovať. Niektorí juniori sa v zostave predstavili po prvý raz a herne nesklamali. Zaujímavosťou je, že v zápase bodovalo až 14 hráčov domácich. Pred blížiacim sa play-off si kobylky napravili chuť a po dvoch víkendových víťazstvách si pripisujú do tabuľky 6 bodov.
Zostava kobyliek: Kružel, Turiak - Kvasnica, Sedlák, Hrín A., Chládek, Veneny, Petrovič - Miške, Masarovič, Grlický, Hruška, Francl, Galovič, Hrín M., Málus, Kyselica, Sudek, Kozaňák - Tréner Veneny.