Kde som na webe » HomePage » Články » Regionálna liga dorastencov
REGIONÁLNA LIGA DORASTENCOV
07.februára 2016
V nedeľu 7.2.2016 sa odohralo 5. kolo regionálnej ligy dorastencov. Kobylky cestovali do Mútneho na zápas proti Turanom a domácemu Fbk.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – FbK Turany 5:6
(3:1, 1:3, 1:2)
Góly Grasshoppers: Knapec, O. Kubička, Mirt, Piovár, Jančo
Vylúčenia: 0:0
Rozhodovali: Marián a Adrián Adamčíkovci
Diváci: 15
Začiatok stretnutia bol z oboch strán opatrný, žiaden tím nechcel urobiť chybu. Vo 4. minúte však obrana kobyliek nepostrážila útočníka Turian a ten po dobre umiestnenej strele otvoril skóre zápasu. Chalani sa naďalej snažili a odmenou za ich aktivitu bol vyrovnávajúci gól z hokejky obrancu Knapca, ktorý ďalekonosnou strelou vyrovnal stav zápasu na 1:1. O minútu sa k odrazenej strele z pravej strany dostal Kubička, ktorý dotlačil loptičku do brány a strelil vedúci gól na 2:1. Chvíľu nato opäť obranca Knapec vystrelil a dôrazný Mirt tečoval loptičku do bránky na 3:1. Za tohto stavu sa po prvej tretine šlo do šatní. Štart druhej tretiny bol zo strany kobyliek trochu vlažnejší, čo súper využil a dvoma gólmi vyrovnal stav stretnutia na 3:3. Zápas sa hral vo vyrovnanom tempe. Oba tímy mali šance. Jednu z nich chalani využili na strelenie vedúceho gólu z hokejky Piovára. Opätovné chyby a nedôrazná hra v obrane kobylky opäť stála stratu vedenia, keď súper vyrovnal na 4:4. Tretie dejstvo sa znovu začalo vyrovnane, ale v 15. minúte nenápadná strela Turian skončila v bráne a kobylky prehrávali. Mladíci začali napádať súpera. Pozabudli však na zadné vrátka a inkasovali gól na 4:6. Aj potom sa ešte chalani snažili aspoň čo to spraviť s výsledkom. Minútu pred koncom zápasu ešte znížil na 5:6 Jančo a tento stav sa už nemenil. Kobylky tak po dobrom výkone prehrali s Turanmi a stratili tak šancu postúpiť na Majstrovstvá Slovenska.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – TJ FbK Hornets Mútne 3:5
(1:0, 1:1, 1:4)
Góly Grasshoppers: Tulák, O. Kubička, Jančo
Vylúčenia: 0:2
Diváci: 50
Kobylkám, tak ako aj v prvom dnešnom zápase vyšiel úvod, keď v polovici prvej tretiny otvoril skóre zápasu Tulák po presnej Jančovej prihrávke. Chalani v prvej tretine eliminovali súperových strelcov a tak sa do šatní šlo za stavu 1:0. V druhej minúte druhej tretiny vybojoval Šupola loptičku, ktorú posunul na Kubičku a ten navýšil vedenie na 2:0. Súper po obrannej chybe kobyliek znížil na 1:2. Viackrát tím podržal aj brankár Hazucha, vďaka ktorému kobylky aj po konci druhej tretine viedli 1:2. Posledné dejstvo chalanom vôbec nevyšlo, robili veľa chýb, nedarila sa im koncovka a znovu sa potvrdilo staré známe nedáš dostaneš. Mútne strelilo štyri góly a otočilo stav zápasu na 2:5. V závere stretnutia už mladíci len znížili na 3:5 vďaka Jančovi a tento stav sa už do konca zápasu nezmenil. Chalani tak znovu po dobrom výkone prehrali, tento krát 3:5.
Zostava Grasshoppers: Hazucha, Šuška – Cvacho, Knapec, Šeling – O. Kubička, Jančo, Piovár, Tulák, Mirt, Šupola - Vedúci Lietava, tréner Veneny