Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga mužov
EXTRALIGA MUŽOV
14.februára 2016
V sobotu odohrali kobylky v meste módy duel s ŠK 1. FBC Trenčín. Trenčania v prvom meraní síl zvíťazili, kobylky preto mali súperovi čo vracať.
Počet divákov: 200
Zápas sa pre kobylky vyvíjal ideálne. Hrali svoju hru, dostávali sa do šancí a skórovali. Preto už v 10. minúte prvej tretiny vyhrávali 3:0. O góly sa postarali Kvasnica, Masarovič a Miške. Trenčín sa síce dostával do šancí, ale Turiak v bráne kobyliek za seba žiadne lopty nepustil. V druhej tretine bola hra vyrovnanejšia. V jej polovici skóroval Galovič a tak mali kobylky vypracovaný pohodlný štvorgólový náskok. Zdalo sa, že hostia majú zápas jasne v rukách. Tretiu tretinu zápasu si však kobylky za klobúk nedajú. Poľavili z nasadenia, hrali komplikovane a svojim správaním na striedačke, v ktorom absentoval tímový duch dovolili Trenčanom vrátiť sa do hry. Tí sa aj s podporou domácich fanúšikov šance chopili a v priebehu tretiny nielenže dokázali úplne zmazať štvorgólové manko, ale 14 sekúnd do konca strelili víťazný gól na 5:4. Výborne rozohraný zápas kobylky nezvládli a do budúcna ostáva veriť, že si z neho aspoň odnesú ponaučenie.
Zostava kobyliek: Turiak, Kružel - Kvasnica, Baránek, Hrín A., Chládek, Veneny, Petrovič, Lelák - Miške, Masarovič, Grlický, Trúnek, Hruška, Francl, Galovič, Hrín M., Málus, Kubička, Kozaňák - Trenér Baránek.
V nedeľu kobylky privítali na domácej palubovke M-Šport Salming Team. Po sobotňajšom zápase sa tímy nachádzali v tabuľke v tesnej blízkosti a tak sa hralo o pozíciu pred play-off.
Počet divákov: 100
Hráči domácich po včerajšom nevydarenom zápase dostali pred tým dnešným jasné pokyny, hrať sústredene, zodpovedne a tímovo. Od začiatku sa hral vyrovnaný a opatrný florbal. Vedenia sa ujali hostia. V druhej tretine sa šance striedali na oboch stranách, no výborne chytajúci brankári držali svoje tímy v hre. O vyrovnanie sa v priebehu dejstva postaral Hrín M., no po zvyšok tretiny diváci viac gólov nevideli. Gólovo chudobný zápas sa rozbehol až v tretej tretine. Na jej začiatku naklonil misky váh na stranu domácich Grlický. O pár minút neskôr hostia dokázali skóre otočiť. Kobylky však zareagovali rýchlo a o vyrovnanie sa postaral Trúnek. Následne hráči na oboch stranách spálili pár šancí a atmosféra v hale sa stupňovala. Zápas sa pomaly chýlil až do predĺženia, no domáci Miške svojim gólom pol druha minúty pred koncom postavil divákov na nohy a zvýšili na 4:3 pre Grasshoppers. Hostia sa potom dlho nevedeli prepracovať do útoku aby mohli pristúpiť k hre bez brankára. Štrnásť sekúnd pred koncom im ešte ponúkli domáci šancu vylúčením za zlé striedanie, no kobylky už nápor na svoju bránu nepripustili a zápas doviedli do víťazného konca. Po výhre 4:3 si tak poistili 5. priečku v tabuľke s teoretickou šancou na štvrté miesto.
Zostava kobyliek: Turiak, Kružel - Baránek, Hrín A., Chládek, Veneny, Petrovič, Lelák - Miške, Masarovič, Grlický, Trúnek, Hruška, Francl, Galovič, Hrín M., Málus, Kubička, Kozaňák - Tréner Hrnčiar.