Kde som na webe » HomePage » Články » 2.liga mužov - stred
2.LIGA MUŽOV STRED
20.februára 2016
V sobotu 20.2.2016 sa odohralo 8. kolo druhej ligy mužov. Rezerva kobyliek v ňom nastúpila proti domácemu tímu FbK Turany.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina B – FbK Turany 9:6
(2:1, 2:1, 5:4)
Góly Grasshoppers: Krajči, Sedlák, Sudek, Kyselica 2, Chládek
Vylúčenia: 0:0
Rozhodovali: Kubáň, Remeň
Kobylkám vstup do zápasu vyšiel, keď sa dôrazný Krajči presadil pred bránou a strelil vedúci gól na 1:0. Chalani držali loptičku na svojich hokejkách a tlačili súpera, no navýšiť skóre sa im nepodarilo. Turany podnikali veľa brejkov a v 11. minúte sa im jeden z nich vydaril, vďaka ktorému vyrovnali stav zápasu na 1:1. Obraz hry bol aj po vyrovnaní rovnaký. Kobylky z tlaku vyťažili opäť vedúci gól na 2:1 z hokejky Sedláka a tento stav sa už do konca prvej tretiny nezmenil. Druhá tretina mala podobný obraz hry ako tá prvá, len jej začiatok nepriniesol rozdielový gól zo strany kobyliek. Turany znovu podnikali nebezpečné protiútoky a v polovicu zápasu vyrovnali na 2:2. Chalani sa stále snažili streliť vedúci gól, ale chýbalo im väčšie nasadenie a dôraz pred bránou. V 35. minúte sa kobylkám podarilo dať znovu vedúci gól vďaka Chládekovi, ktorý šikovnou strelou prekonal súperovho brankára. Pár sekúnd pred koncom prostrednej tretiny ešte Kyselica zvýšil náskok kobyliek na 4:2. Vlažnejší vstup do poslednej tretiny stál chalanov dva inkasované góly v priebehu pár sekúnd. V 44. minúte si kobylky vytvorili protiútok, ktorý zakončil Krajči a upravil stav zápasu na 5:4. Nepozornosť v obrane sa znovu kobylkám vypomstila, keď inkasovali gól na 5:5. O malú chvíľu nato bol dôrazný Kyselica na správnom mieste a gólom strhol znovu vedenie na stranu kobyliek. Súper bol opäť úspešný v protiútoku, ktorým vyrovnal na 6:6. V 48. minúte Sudek zvýšil na 7:6. Chalani už gól neinkasovali a ešte ďalšie dva pridali. Zápas sa skončil výhrou kobyliek 9:6, vďaka ktorej si pripísala rezerva Grasshoppers do tabuľky druhej mužskej ligy dva body.
Zostava Grasshoppers: Król, Kováčik – Sedlák, Chládek, Dudek, Kuka – J. Kubička, Sudek, Kyselica, O. Kubička, Krajči, Dobrovolný, Reguly, Šimurka - Tréner Dudek.