Kde som na webe » HomePage » Články » Play-off Extraligy juniorov
PLAY-OFF EXTRALIGY JUNIOROV
28.februára 2016
Juniorská extraliga cez víkend odštartovala prvými zápasmi štvrťfinále play-off. Súperom kobyliek boli florbalisti z Nitry. Prvé dva zápasy odohrali chlapci na domácej pôde ako lepšie postavený tím v tabuľke.
1. semifinálový zápas PLAY-OFF
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – SPU DFA Nitra 12:1
(4:0, 3:1, 5:0)
Góly Grasshoppers: Šimčisko 2, Sudek, Kubička J., Sedlák, Miške, Dobrovoľný, Jančo, Krajčí, Petrovič, Kyselica, Kuka.
Vylúčenia: 1:0
Rozhodcovia: Keblovský, Krajčovič.
Diváci: 30
Favoritom v zápase boli kobylky, ktoré už od začiatku diktovali tempo hry. Už do prvej tretiny vstúpili domáci aktívnejšie, čo sa odzrkadlilo aj na skóre. Do šatní sa šlo za stavu 4:0 pre kobylky. V druhej tretine chlapci strelili len tri góly a navyše jeden inkasovali. S pohodlným náskokom 7:1 boli kobylky stále pri streleckej chuti a predvádzali pekný florbal. V tretej dvadsaťminútovke Žilinčania svojho súpera nešetrili a rozvlnili sieť za hosťujúcim brankárom ešte paťkrát. Hralo sa v podstate len na jednu stranu o čom svedčí aj konečný výsledok 12:1. Prvý zápas play-off zvládli kobylky na výbornú a v sérii sa ujali vedenia 1:0 na zápasy.
Stav série: 1:0
2. semifinálový zápas PLAY-OFF
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – SPU DFA Nitra 21:1
(5:0, 3:0, 13:2)
Góly Grasshoppers: Šimčisko 4, Chládek 3, Kubička 2, Imrišík 2, Dobrovolný 2, Kyselica 2, Sedlák, Krajčí, Jančo, Kuka, Petrovič, Mirt,
Vylúčenia: 1:3
Rozhodcovia: Tomáš, Cibík
Diváci: 20
Druhý zápas sa niesol v rovnakom duchu ako ten prvý. Kobylky už od začiatku jasne dominovali vo všetkých herných činnostiach. Skóre zápasu otvoril už po sedemnástich sekundách Šimčisko. Do prestávky sa ešte presadili Sedlák, Kyselica, Petrovič a Imrišík. Druhé dejstvo malo rovnaký priebeh ako to prvé. Kobylky boli stále na lopte a na brankára hostí posielali množstvo striel. Cestu do brány si však našli len tri a tak bol stav po dvoch tretinách 8:0. V poslednej dvadsaťminútovke dostal šancu v bránke aj druhý brankár Hazucha, ktorý vystriedal neprekonaného Solárika. Kobylky boli opäť lepším tímom tak ako po celý zápas. Do siete hostí pridali ešte trinásť gólov a zaslúžene tak zvíťazili pomerom 21:1. Strelecký apetít mal Šimčisko, autor štyroch gólov. Kobylky zvládli úspešne aj druhý zápas a tak sa séria hraná na tri víťazné zápasy sťahuje do Nitry, kde môžu chlapci spečatiť svoj postup do semifinále juniorskej extraligy.
Stav série: 2:0
Zostava Grasshoppers: Solárik, Hazucha - Petrovič, Hrín, Imrišík, Chládek, Kuka, Sedlák – Miške, Sudek, Kubička, Dobrovolný, Kubička O., Kyselica, Krajčí, Šupola, Jančo, Mirt, Šimčisko - Tréner Veneny, vedúci tímu Lietava