Kde som na webe » HomePage » Články » Posledné kolo základnej časti Extraligy mužov
POSLEDNÉ KOLO ZÁKLADNEJ ČASTI EXTRALIGY MUŽOV
28.februára 2016
V nedeľu sa konalo posledné kolo základnej časti Extraligy mužov. Kobylky vycestovali na Oravu do Tvrdošína kde odohrali stretnutie s chlapcami z Nižnej. Kobylky ešte mali teoretickú šancu vylepšiť si umiestnenie v tabuľke pred play-off.
22. kolo Extraligy mužov
TJ A - FbO Nižná - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 4:7
(2:0,2:3,0:4)
Góly Grasshoppers: 24. Trúnek, 28., 41., 52. Galovič, 33. Hrín M., 47. Masarovič, 51. Miške
Výlučenia: 1:2
Rozhodcovia: Reguly, Burdeľ
Počet divákov: 73
Zápas sa poriadne ani nerozbehol a kobylky už hrali v oslabení, keď sa hrou hlavou previnil Grlický. Domáci presilovú hru nevyužili no v priebehu tretiny sa dokázali ujať vedenia 2:0. Kobylky doplatili na slabé nasadenie a malý počet vyslaných striel. V druhej tretine kobylky dokázali otočiť vývoj zápasu. Postupne brankára domácich prekonali Trúnek, Galovič a Hrín M. Hostia však poľavili v dostupovaní hráčov čo sa im vypomstilo a inkasovali ďalšie dva góly. Po druhej tretine sa tak išlo do šatní za stavu 4:3 z pohľadu domácich. V tretej časti hry kobylky začali hrať konečne kombinačne s dobrým pohybom a nasadením. Odmenou za to im boli postupne presné zásahy Galoviča, Masaroviča, Miškeho a hetrik zavŕšil Galovič svojím tretím gólom. Kobylky tak dokázali stav zápasu otočiť vo svoj prospech a vyhrali 7:4. Keďže ich tabuľkový súper Lido Bratislava utrpel prehru s Hurikánom, kobylky sa v tabuľke posunuli na 4. miesto. Už nasledujúci víkend 5. a 6.3.2016 začína play off. Nakoľko súperov v play off si vyberajú tímy podľa umiestnenia v tabuľke po základnej časti, kobylkám ako 4. tímu zostal Prešov.
Zostava Grasshoppers: Turiak - Baránek, Kvasnica, Grlický, Hrín A. - Galovič, Trúnek, Málus, Hrín M., Francl, Hruška, Masarovič, Miške - Tréner Baránek