Kde som na webe » HomePage » Články » Štvrťfinále Play-Off Extraligy mužov
ŠTVRŤFINÁLE PLAY-OFF EXTRALIGY MUŽOV
06.marca 2016
V sobotu sa začalo play-off prvými zápasmi štvrťfinále. Kobylky privítali na svojej pôde tím FBC Mikuláš Prešov, s ktorým sa stretli v minuloročnom semifinále play-off. Prešovčania skončili po základnej časti na siedmom mieste. Na vzájomné zápasy v základnej časti to skončilo 1:1.
1. zápas štvrťfinále play-off Extraligy mužov
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – FBC Mikuláš Prešov 7:1
(1:0, 4:0, 2:1)
Góly Grasshoppers: 16. Galovič, 32., 39. Grlický, 38., 40. Hrín M., 46. Málus, 50. Miške
Vylúčenia: 2:2
Rozhodovali: Cibík, Tomáš
Počet divákov: 150
Zápas sa začal vo vysokom tempe, no oba tímy si dali záležať na pozornej obrane. Šancí teda bolo pomenej, hráči veľa striel zblokovali a brankári na oboch stranách držali čisté konto. Skóre otvoril za domácich Galovič. V druhej tretine boli diváci svedkami hry v plnom nasadení a na radosť domácich fanúšikov sa v druhej časti tretiny kobylky rozstrieľali. Najskôr nedal šancu hosťujúcemu brankárovi Grlický. Neskôr síce svoj tím oslabil Francl, no do brejku sa paradoxne dostal Galovič, ktorý bol v gólovej šanci faulovaný. Nariadený samostatný nájazd ale Grlický nepremenil. O pár minút neskôr však hru v početnej prevahe svojho tímu využil za domácich Hrín M. Gólostroj kobyliek v druhej tretine ešte pokračoval. Svoj druhý gól z identickej pozície vsietil Grlický a následne takisto svojím druhým gólom priviedol kobylky do päťgólového vedenia Hrín M. Na začiatku tretej časti hrali kobylky trochu nervóznejšie no výborný Turiak v ich bráne stále držal čisté konto. V polovici tretiny sa z brejku presadil Málus. Pár minút po ňom ešte zveľadil náskok kobyliek po individuálnej akcií Miške. Na konci 50. minúty však kobylky museli čeliť trestu, keď bol Málus vylúčený do konca zápasu za to, že jeho meno nefigurovalo v zápise. Päťminútové vylúčenie 6 na 4 (keďže hostia už v týchto chvíľach hrali bez brankára) síce kobylky prečkali bez ujmy, no štyri sekundy po ňom sa podarilo hosťom skórovať. V záverečných minútach ešte Prešovčania pokračovali v hre so šiestimi hráčmi, no skóre sa už nemenilo. Kobylky zvíťazili 7:1 najmä vďaka tomu, že celý zápas hrali vo vysokom nasadení, koncentrovane, konzistentne a dodržiavali pokyny trénera. Stav štvrťfinále je 1:0 pre Grasshoppers.
Zostava kobyliek: Turiak, Kružel - Kvasnica, Baránek, Hrín A., Chládek, Veneny, Petrovič, Lelák, Imrišík - Miške, Masarovič, Grlický, Trúnek, Hruška, Francl, Galovič, Hrín M., Málus, Kozaňák - Tréner Hrnčiar.
V nedeľu kobylky odohrali odvetný zápas štvrťfinále play-off. Hráči Grasshoppers-u chceli nadviazať na včerajší výkon a potvrdiť úlohu favorita.
2. zápas štvrťfinále play-off Extraligy mužov
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – FBC Mikuláš Prešov 13:6
(5:4, 3:0, 5:2)
Góly Grasshoppers: 8., 15. Grlický, 9., 19., 29., 59. Francl, 15., 41. Hrín M., 33., 38., 60. Miške, 47., 55. Lelák
Vylúčenia: 0:4
Rozhodovali: Hinka, Fráňa
Prvá tretina sa od tej zo včerajšieho duelu odlišovala. Hrala sa otvorená hra a celky sa dostávali do mnohých šancí. Góly tak padali hneď od úvodu. Vedenia sa ujali hostia. Na tento zásah reagovali kobylky dvomi gólmi, presadili sa Grlický a Francl. Skóre sa však opäť otočilo v prospech hostí. Gólová naháňačka pokračovala aj v ďalších minútach a nakoniec sa úvodná tretina skončila za stavu 5:4 pre kobylky, keď góly za domácich strelili Grlický, Hrín M. a Francl. V druhej tretine sa kobylky aspoň sčasti vrátili k hre zo včerajšieho zápasu. Hrali obetavejšie a jednoduchšie. Odmenou im boli tri strelené góly. Postarali sa o ne Francl, ktorý tak skompletizoval hetrik, a dvoma gólmi Miške. Vedenie kobyliek mohlo byť ešte väčšie, no nezužitkovali presilovku o dvoch hráčov. Do kabín sa išlo za stavu 8:4. V tretej tretine dochádzali hosťom sily. Na druhej strane kobylky pokračovali v strieľaní gólov. Hneď v úvode tretiny zvýšil vedenie domácich Hrín M., neskôr sa dvakrát ujali strely Leláka. Tréner domácich následne striedal brankárov, čo hostia využili na strelenie dvoch rýchlych gólov. Obrat hostí sa však nekonal, naopak kobylky ešte do otvorenej obrany pridali dva zásahy. Svoj štvrtý gól strelil Francl a skóre uzavrel svojím tretím gólom Miške. Hostia v malom počte nestačili na kombinačnú hru domácich a často sa znižovali k zákerným zákrokom, ktoré ale neboli potrestané. Kobylky zvíťazili 13:6 a ujali sa vedenia 2:0 v sérií.