Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga juniorov cez vikend pokračovala...
EXTRALIGA JUNIOROV CEZ VÍKEND POKRAČOVALA SÚBOJMI V SEMIFINÁLE
19.marca 2016
Juniorská extraliga cez víkend pokračovala semifinálovou sériou. Kobylky s dvoma mečbalmi vycestovali do Prešova, kde si chceli vybojovať v najkratšom možnom čase postup do finále.
Diváci: 70
Úvod zápasu bol opatrný z oboch strán. Nikto nechcel spraviť chybu a bojovalo sa hlavne v rohoch ihriska. Dlhšiu dobu žiaden z tímov nemal väčšiu gólovú príležitosť. V siedmej minúte sa ujala Kukova strela a kobylky šli do vedenia. Opäť si však chlapci nedali pozor na kapitána hostí, ktorému sa podarilo vyrovnať. Netrvalo dlho a zodpovednosť na seba vzal Miške, ktorý poslal kobylky do tesného vedenia. Do prestávky sa ešte podarilo skórovať Chládekovi a stav bol tak 1:3. Do druhej tretine zverenci trénera Venenyho nastupovali v inom zložení, pretože štyria hráči spolu s trénerom cestovali na zápas mužskej extraligy. Tento fakt sa aj hneď začal prejavovať na ihrisku. V prvej tretine kobylky kontrolovali loptičku na svojich hokejkách, boli nebezpečnejší, no teraz sa väčšinu času len bránili. Aj napriek tomu sa im podarilo trikrát skórovať zásluhou Šimčiska, Mirta a Janča. Prešovčania sa však nevzdávali a znížili stav po dvoch tretinách na 3:6. Začiatok tretieho dejstva ale kobylkám vôbec nevyšiel, keď už po siedmych sekundách inkasovali. Prešovčanov tento gól na 4:6 nakopol a snažili sa o vyrovnanie. Kobylky im to však poctivou defenzívou nedovoľovali. Navyše v trinástej minúte využil zaváhanie domácich Jančo, ktorý zvyšoval na 4:7. Prešovčania sa však nevzdávali a skúsili hru bez brankára. Gól sa im ale streliť nepodarilo, navyše inkasovali z hokejky Šimčiska, ktorý tak spečatil skóre zápasu na konečných 4:8. Kobylky si tak po Nitre poradili aj s Prešovom 3:0 na zápasy a postúpili do finále, kde zabojujú o tretí juniorský titul v rade. Finálová séria začína už o týždeň v Košiciach, kde si chlapci zmerajú sily s florbalistami ATU.
Zostava Grasshoppers: Solárik, Hazucha – Imrišík, Petrovič, Kuka, Sudek, Sedlák, Hrin, Chládek – Kubička J., Kyselica, Šimčisko, Mirt, Jančo, Krajčí, Kubička O. Šupola, Miške - Tréner Hrnčiar.