Kde som na webe » HomePage » Články » Prvé dva zápasy semifinále extraligy mužov
PRVÉ DVA ZÁPASY SEMIFINÁLE EXTRALIGY MUŽOV
20.marca 2016
V sobotu sa pre kobylky začalo semifinále play-off. V repríze minuloročného finále sa stretli s ATU Košice a sériu začali na pôde východniarov. Víťazstvá vo vzájomných zápasoch v základnej časti si družstvá podelili.
1.zápas semifinále play-off Extraligy mužov
ATU Košice – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 5:3
(1:1, 2:0, 2:2)
Góly Grasshoppers: 15. Hrín A., 41., 53. Hrín M.
Vylúčenia: 1:0
Rozhodovali: Cibík, Tomáš
Počet divákov: 240
Zápas už od začiatku nabral atribúty semifinále play-off. Hralo sa vo vysokom nasadení s pozornou obranou na oboch stranách. Skóre otvorili domáci v polovici tretiny. Kobylky naň o pár minút dokázali zareagovať zásluhou Hrína A. Zvyšok tretiny sa niesol v defenzívnom štýle hry, preto diváci viac gólov nevideli. Pár sekúnd po úvodnom buly v druhej tretine už brankár kobyliek Turiak ťahal loptičku zo svojej siete po inkasovanom góle. Hostia sa ojedinele dostávali do šancí, ktoré však nedokázali premeniť. Kobylky ešte v závere obdržali tretí gól. Do šatní sa išlo za stavu 3:1 pre ATU. Kobylky vstúpili do tretej tretiny odvážne a už po 10 sekundách strelil kontaktný gól Hrín M. Domáci neskôr odskočili opäť na rozdiel dvoch gólov, no kobylky dostal do hry znovu Hrín M. Nasadenie sa stupňovalo, no kobylkám sa už nepodarilo vyrovnať. V závere naopak Košičania spečatili na konečných 5:3. Ujali sa tak vedenia 1:0 v sérii.
Zostava kobyliek: Turiak, Kružel - Kvasnica, Baránek, Hrín A., Chládek, Veneny, Petrovič, Lelák - Miške, Masarovič, Grlický, Trúnek, Galovič, Hrín M., Málus, Kozaňák - Tréner Baránek.
V nedeľu sa hral odvetný zápas semifinále play-off a kobylky si po včerajšej prehre chceli napraviť chuť.
Počet divákov: 150
Stretnutie sa pre kobylky nezačalo ideálne. Už v úvodných minútach inkasovali. Následne sa nedokázali chytiť a tempo hry udávali domáci. Tí ešte v závere tretiny zvýšili po nedostúpení útočiaceho hráča v obrane kobyliek na 2:0. Do druhej tretiny vstúpili kobylky s aktívnejšou hrou a chytili pomyselné opraty do svojich rúk. Po pár minútach sa presadil po dorážke Galovič. Tlak kobyliek bol značný, no nedokázali ho pretaviť do vyrovnávajúceho gólu ani vo vyložených šanciach. To ich mohlo v záverečnej tretine mrzieť. Košičania totiž bojovným výkonom zvýšili postupne na 4:1. Kobylky ešte v závere skúsili odvolať brankára, no do opustenej brány ešte raz inkasovali. Domáci tak vyhrali 5:1 a ujali sa vedenia 2:0 v sérii. Do odvetných zápasov na domácej pôde, ktoré sa uskutočnia už nasledujúci víkend, musia kobylky zlepšiť nasadenie a chcenie vyhrať počas celých 60 minút zápasu.
Zostava kobyliek: Turiak, Kružel - Kvasnica, Baránek, Hrín A., Chládek, Veneny, Petrovič, Lelák - Miške, Masarovič, Grlický, Trúnek, Galovič, Hrín M., Málus, Kozaňák, Kyselica, Krajčí - Tréner Hrnčiar.