Kde som na webe » HomePage » Články » Finále Play-off extraligy juniorov
FINÁLE PLAY-OFF EXTRALIGY JUNIOROV
27.marca 2016
Juniorská extraliga cez víkend pokračovala finálovou sériou. Kobylky vycestovali do Košíc, kde si zmerali sily s víťazom základnej časti – florbalistami ATU.
1. zápas finále extraligy juniorov
ATU košice – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 5:8
(3:4, 0:3, 2:1)
Góly Grasshoppers: Miške, Mirt, Kubička J., Sedlák, Krajčí, Kuka, Sudek, Kyselica.
Vylúčenia: 2:3
Rozhodcovia: Vrba, Boháčová
Diváci: 150
Úvod zápasu kobylkám nevyšiel, keď sa domácim už v druhej minúte podarilo využiť zaváhanie v obrane. Od začiatku sa hralo vo vysokom tempe. Na lopte boli prevažne domáci florbalisti, ktorí však museli tvoriť hru proti dobre organizovanej obrane. V štvrtej minúte sa dostal do úniku Miške a vyrovnal stav stretnutia. O osemnásť sekúnd po nenápadnej akcii poslal kobylky do vedenia Sedlák. V deviatej minúte sa rozvlnila sieť domácich po tretí krát zásluhou Sudeka. Od tohto momentu však kobylky poľavili a dopúšťali sa zbytočných chýb v obrane. Jednu z nich Košičania využili a dotiahli sa na rozdiel jedného gólu. Krajčí ale onedlho naklonil misky váh opäť na stranu kobyliek, keď strelou od mantinelu zvyšoval na 2:4. Do prestávky sa ešte domácim florbalistom podarilo znížiť a do šatní sa tak šlo za stavu 3:4. Druhá tretina bola v réžii kobyliek, keď boli oproti prvej tretine aktívnejší, hrali viac na lopte a dostávali súpera pod tlak, čo sa im v prvej tretine príliš nedarilo. Výsledkom toho boli aj tri góly, keď sa presadili Mirt, Kubička J. a Kyselica. Po dvoch dejstvách tak svietilo na tabuli skóre 3:7. Do poslednej dvadsaťminútovky vstúpili lepšie domáci, keď sa im podarilo využiť presilovku a znížili na 4:7. Kobylky sa väčšinu času bránili, no v podstate celkom úspešne, keďže výborne chytajúci Solárik pustil za svoj chrbát už len jednu strelu. Navyše víťazstvo spečatil ôsmym gólom Kuka. Dráma sa už nekonala a kobylky sa tak ujali vedenia v sérii 1:0 na zápasy.
2. zápas finále extraligy juniorov
ATU Košice - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 6:5pp
(2:2, 1:1, 2:2 – 1:0)
Góly Grasshoppers: Petrovič 2, Sudek 2, Kyselica.
Vylúčenia: 5:2
Rozhodcovia: Vrba, Juhás
Diváci: 155
Druhý zápas už bol od začiatku úplne iný. Kobylky boli aktívnejšie a dostávali súpera pod tlak, z čoho vyplynul aj úvodný gól Kyselicu. V polovice tretiny ale zle pristúpili k bráneniu domáceho útočníka, ktorému sa podarilo vyrovnať. V prvej dvadsaťminútovke hrali kobylky až tri presilové hry, no podarilo sa im využiť len jednu ale inkasovali gól, čo Košičanov nakoplo. Do šatní sa tak šlo za stavu 2:2. Aj druhá tretina ukazovala že to bude opäť veľmi vyrovnaný zápas. Hralo sa v rýchlom tempe so šancami na oboch stranách. Domácim sa ale už v tretej minúte podarilo dostať do vedenia 3:2. Dlho potom gól nepadol ani napriek veľkým šanciam hostí. Kobylky svojho súpera dostávali pod tlak, zasypávali ho strelami, no nedarilo sa im skórovať. Vyrovnávajúci gól prišiel až pár sekúnd pred koncom, keď strelou od polky ihriska skóroval Petrovič. Posledné dejstvo bolo opäť veľmi vyrovnané a vedelo sa, že každá chyba môže rozhodnúť. Tá aj prišla v druhej minúte, keď sa ju podarilo využiť domácim, ktorí šli opäť do vedenia. Netrvalo dlho a kobylky zásluhou Sudeka vyrovnali. Potom však prišla ďalšia nešťastná presilová hra kobyliek, kedy miesto streleného gólu inkasovali. Chlapcom sa ale znova podarilo vyrovnať skóre zápasu na 5:5. V závere už gól nepadol a tak nasledovalo predĺženie, ktoré už v osemnástej sekunde Košičania rozhodli vo svoj prospech. Kobylky tak podľahli ATU Košice 5:6 po predĺžení. Séria je tak vyrovnaná. Nasledujúce zápasy sa odohrajú už tento víkend v Žiline, kde môžeme spoznať nového majstra Slovenska.
Zostava Grasshoppers: Solárik, Hazucha – Petrovič, Kuka, Hrin, Chládek – Kubička J., Kyselica, Šimčisko, Mirt, Jančo, Krajčí, Kubička O. Šupola, Miške, Dobrovolný, Sudek, Sedlák - Tréner Hrnčiar, vedúci tímu: Lietava.