Kde som na webe » HomePage » Články » Play-Off florbalovej extraligy juniorov
PLAY-OFF FLORBALOVEJ EXTRALIGY JUNIOROV 2015/2016
03.apríla 2016
Juniorská extraliga cez víkend pokračovala ďalšími zápasmi finálovej série. Kobylky privítali na domácej palubovke hostí z Košického ATU za vyrovnaného stavu série 1:1.
3.zápas finálovej série
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – ATU Košice 6:7pp
(0:2, 3:2, 3:2 – 0:1)
Góly Grasshoppers: Petrovič 2, Sudek, Miške, Chládek, Krajčí.
Vylúčenia: 1:0
Rozhodcovia: Hála, Kotala.
Diváci: 200
Úvod zápasu bol zo strany kobyliek opatrný a miestami aj dosť ustráchaný, keď si veľa hráčov neverilo, robili chyby, čoho výsledkom boli aj dva inkasované góly a početné množstvo šancí na strane hostí. Druhá tretina bola zo začiatku podobná ako ta prvá, ATU malo viac z hry a navyše kobylky im svojimi chybami ponúkali ďalšie góly, ktoré aj prišli a skóre bolo už hrozivých 0:4. Prvý gól domácich prišiel až v polovice tretiny, keď Miškeho strelu dotlačil za chrbát brankára Sudek. Kobylky tento gól nakopol a ich hra sa zmenila k lepšiemu. Dostávali súpera pod tlak, strieľali často na bránu, vytvárali si šance. Navyše dve minúty pred koncom sa im podarilo gólmi Petroviča a Krajčího znížiť na 3:4. Do poslednej dvadsaťminútovky nastúpili kobylky s obrovským nasadením a bojovnosťou, ktorá aj priniesla svoje ovocie, keď už v štvrtej minúte vyrovnal Petrovič, na ktorého v siedmej minúte nadviazal Miške, ktorého gól na 5:4 znamenal dokonalý obrat zápasu. Radosť domácich hráčov, hnaných vynikajúcimi fanúšikmi ale netrvala dlho, keď sa hosťom podarilo vyrovnať na 5:5. Necelé dve minúty pred koncom tretej tretiny navyše prišlo zlé vyhodenie lopty od výborne chytajúceho brankára Solárika a Košičania šli do vedenia. Kobylky po vyhranom vhadzovaní okamžite odvolali brankára a snažili sa vyrovnať, čo sa im nakoniec aj podarilo zásluhou Chládeka, ktorý svojím projektilom štyridsať sekúnd pred koncom riadnej hracej doby nedal hosťujúcemu brankárovi žiadnu šancu. V následnom predĺžení boli na lopte viac domáci florbalisti, ktorí si vypracovali množstvo šancí, no nedarilo sa im ich premeniť. V deviatej minúte predĺženia prišlo viacero chýb v obrane, ktoré hostia nemilosrdne potrestali a gólom na 6:7 rozhodli zápas. Kobylky tak v treťom zápase finále a prehrali a v sérii hranej na tri víťazné zápasy je stav 2:1 pre ATU.
4.zápas finálovej série
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – ATU Košice 9:3
(4:0, 4:1, 1:2)
Góly Grasshoppers: Kubička J. 2, Krajčí 2, Sudek 2, Chládek, Miške, Hrin.
Vylúčenia: 5:2
Rozhodcovia: Sýkora, Tkáč
Diváci: 200
Druhý zápas už bol od začiatku úplne iný. Kobylky boli aktívnejšie a dostávali súpera pod tlak, z čoho vyplynul aj úvodný gól Chládeka. O pár minút naňho nadviazal Sudek. Hra sa potom na dlhšiu dobu vyrovnala, no stále sa hralo vo vysokom tempe. V štrnástej minúte sa presadil Kubička a stav bol už 3:0. Pár sekúnd pred koncom prvej tretiny zariadil štvorgólové vedenie kapitán kobyliek Hrin. V druhom dejstve kobylky pokračovali v demolácii súpera, keď svoje druhé góly v zápase pridali Kubička so Sudekom. Navyše o pár sekúnd pridal siedmy gól domácich Krajčí a s Košičanmi to začínalo vyzerať zle. Naopak kobylky si začali veriť, hrali s pokojom na hokejkách a k ničomu svojho súpera nepúšťali a ešte k tomu pridali ôsmi gól zásluhou Miškeho. V závere druhej tretiny jeden z Košických hráčov vykresal nádej, keď znižoval na 8:1, no na zvrat v zápase to už nestačilo. V poslednom dejstve si kobylky víťazstvo postrážili aj napriek dvom inkasovaným gólom. Deviaty gól ešte stihol streliť Krajčí, ktorý sa presadil v oslabení a uzavrel tak skóre na konečných 9:3. Kobylky si tak vynútili piaty zápas v Košiciach, ktorý rozhodne o majstrovi Slovenska v sezóne 2015/2016.
Zostava Grasshoppers: Solárik, Hazucha – Petrovič, Kuka, Hrin, Chládek, Imrišík, Sedlák – Kubička J., Kyselica, Šimčisko, Mirt, Jančo, Krajčí, Kubička O. Šupola, Miške, Sudek, Miške, Piovár, Knapec, Dobrovolný, Šeling - Tréner Veneny, vedúci tímu Lietava.