Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga juniorov
EXTRALIGA JUNIOROV
11. apríla 2016
Juniorská extraliga pokračovala cez víkend v Košiciach rozhodujúcim piatym finálovým zápasom.
5. zápas Play-off Extraligy juniorov
ATU Košice vs. FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - 9:5
(0:2, 6:1, 3:2)
Góly Grasshoppers: Krajčí 2, Miške, Petrovič, Sudek.
Vylúčenia: 0:2
Rozhodcovia: Svrček, Waliczko
Diváci: 230
Od úvodu boli aktívnejší domáci florbalisti, ktorí dobre kombinovali, držali loptu na svojich hokejkách a nepúšťali kobylky k lopte. Nedokázali si však vypracovať väčšiu gólovú príležitosť, navyše inkasovali, keď sa presadil Krajčí a poslal kobylky do vedenia 0:1. Obraz hry bol podobný ako aj pred prvým gólom, no kobylky výborne bránili a blokovali strely súpera. V pätnástej minúte sa im podarilo opäť udrieť z rýchleho protiútoku zásluhou Sudeka a do šatní sa tak šlo za stavu 0:2. Druhé dejstvo ale kobylkám vôbec nevyšlo. Prestali blokovať strely, dostupovať hráčov, z čoho pramenili zbytočné góly. Behom pol minútky bolo vyrovnané. Košičania posilnení výbornými fanúšikmi a hráčmi z mužského kádra neustále zasypávali Solárika početnou streľbou. V šestnástej minúte už viedli 6:2 a s kobylkami to vyzeralo zle. Na konci druhej tretiny vykresal nádej na zvrat Miške, gólom na 3:6. Posledná dvadsaťminútovka bola zo strany kobyliek iná ako tie predtým, keď už museli vrhnúť všetky sily do útoku. Košičanov dostávali pod tlak, no nedokázali skórovať, navyše sa potvrdilo staré známe nedáš – dostaneš, keď za desať sekúnd opečiatkoval žŕdku najskôr Kubička a potom Miške a následne kobylky inkasovali gól na 7:3. O minútu na to prišla presilová hra domácich a najväčšia hviezda domácich Michal Dudovič pridal svoj štvrtý gól a zvýšil už na 8:3. Kobylky sa však nevzdávali, no znižujúci gól prišiel už neskoro, keď štyri minúty pred koncom skóroval Petrovič. O dve minúty pridal svoj druhý gól Krajčí a za stavu 8:5 šli kobylky do hry bez brankára, ktorú ale nezvládli a inkasovali gól na konečných 9:5. Piaty zápas ako aj celú sériu ukoristili Košičania, ktorí sa tak stávajú majstrami Slovenska. Trénerom aj fanúšikom ďakujeme za podporu počas celej sezóny.
Zostava Grasshoppers: Solárik, Hazucha, Šuška – Petrovič, Kuka, Hrin, Chládek, Imrišík, Sedlák – Kubička J., Kyselica, Šimčisko, Mirt, Jančo, Krajčí, Kubička O. Šupola, Miške, Sudek, Miške, Piovár, Knapec, Dobrovolný, Šeling - tréner Veneny, vedúci tímu Lietava