V sviatočný septembrový štvrtok začala nová sezóna Extraligy mužov. Kobylky nezvyčajne v Športovej Hale Bôrik privítali mužstvo z Nižnej.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - TJ A – FbO Nižná 5:6sn
Góly Grasshoppers: 25. Galovič, 42., 49., 54. Francl, 48. Kubička
Vylúčenia: 1:2
Rozhodovali: Jursa, Glonek
Počet divákov: 61
Zápas sa pre kobylky nezačal vyvíjať dobre. Nechávali hosťom príliš veľa miesta na manévrovanie a v polovici prvej tretiny už prehrávali 0:2, keď sa hostia dokázali presadiť z prečíslení. Na začiatku druhej tretiny sa kobylky dokázali priblížiť na rozdiel jediného gólu, keď sa gólovo presadil Galovič. Nižná ale vzápätí kontrovala ďalším gólom. Kobylky síce zvýšili aktivitu, ale kontaktný gól v druhej tretine ešte streliť nedokázali. V tretej časti hry však domáci hru zjednodušili, viac ohrozovali brankára hostí, čo prinieslo svoje ovocie. Na prvý kontaktný gól Francla síce hostia ešte zareagovali presným zásahom, ale kobylky potom dokázali nielen vyrovnať, ale sa aj ujať vedenia. O góly sa postarali Kubička a dvomi zásahmi Francl, ktorý tak zavŕšil hetrik. Keď už to vyzeralo, že si kobylky vedenie udržia, prišiel po chybe vyrovnávajúci zásah 26 sekúnd do konca riadnej hracej doby. Duel sa tak prehupol do predĺženia, ktoré aj napriek tomu, že kobylky mali 2 minúty početnú výhodu, skončil bezgólovo. Zápas tak ukončili samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejší hostia, ktorí si zo zápasu odvážajú dva body. Kobylky si do tabuľky pripíšu len jeden.
Zostava kobyliek: Kružel, Sak, Kováčik - Kvasnica, Baránek, Veneny, Petrovič - Galovič, Hrín M., Málus, Pazdera, Miške, Masarovič, Kubička, Francl, Hruška, Kyselica, Krajčí