Kde som na webe » HomePage » Články » Florbal, Extraliga juniorov
FLORBAL, EXTRALIGA JUNIOROV
18.seprembra 2016
Cez tento víkend odštartovala Extraliga juniorov svojimi prvými dvoma kolami. Mladé kobylky si v sobotu zmerali svoje sily na domácej palubovke so Sereďou a v nedeľu cestovali na zápas do Topoľčian. Juniorka nastúpila v omladenej zostave bez hráčov hrajúcich Extraligu mužov.
Rozhodovali: Staš, Fejko
Kobylky mali pomalší vstup do zápasu. Chalani boli aktívni snažili sa o strelenie úvodného gólu, ale to sa im nepodarilo. V šiestej minúte sa pri slabšom pokrytí súperovho útočníka hostia dostali do vedenia. O pár minút na to sa kobylky bránili až štyri minúty oslabeniu, ktoré nielenže prečkali bez inkasovania gólu, ale sami ho aj stelili keď Mirtova strela zo stredu hriska doputovala až do brány a skóre bolo vyrovnané. Súper neskôr opäť strelil dva góly a dostal sa tak už do dvojgólového vedenia. Keď už sa zdalo, že za tohto stavu sa pôjde aj do šatní, tak Patrik Šeling znížil na 2:3. V druhej tretine sa hra kobyliek podstatne zlepšila, čoho výsledkom bolo strelenie štyroch gólov, o ktoré sa postarali postupne Ftorek, Miške, Jančo a Šeling. Hra bola dosť kúskovaná, keď rozhodcovia udelili veľa trestov na oboch stranách. V tretej tretine dostali šancu všetci hráči a chalanom sa podarilo streliť ešte päť gólov. Zápas sa teda skončil výhrou kobyliek 11:4. Treba vyzdvihnúť najmä prácu kapitána Miškeho, ktorý zaznamenal 8 bodov (3+5).
Zostava Grasshoppes: Hazucha – Kyselica, Šeling, Ftorek, Miške ©,Vrábel, Cvacho, Sedlák, Balák, Kubička O., Jančo, Mirt, Kobyliak, Piovár - Tréner: Veneny, Vedúci: Lietava
Rozhodovali: Vavrinec, Galáč
Kobylkám úvod stretnutia vyšiel, keď sa v piatej minúte presadil Šupola, na ktorého nadviazali ešte Cvacho a Mirt. Chalani si ale často nedávali pozor na útočníkov hostí, ktorí sa presadili v prvej tretine dvakrát, čím sa dotiahli na rozdiel jediného gólu. Druhá tretina bola z oboch strán opatrná, no súper bol efektívnejší, keď sa dostal do vedenia 5:3. Chalani sa ale zomkli a do konca tretiny vyrovnali na 5:5. Cez prestávku pred poslednou tretinou sa pozmenená zostava snažila strhnúť vedenie na svoju stranu. Snahu im nejde uprieť, ale súper sa dokázal opäť presadiť a nakloniť misky váh na svoju stranu. O pár minút na to kobylky otočili stav stretnutia na 6:8. Necelé štyri minúty pred koncom však súper znížil na 7:8. Pri záverečnej power-play sa obranca Šeling dostal do úniku a uzavrel tak stav zápasu na 7:9.
Zostava Grasshoppers: Hazucha – Kubička O., Šeling, Ftorek, Cvacho – Jančo, Mirt, Šupola, Balák, Piovár, Kobyliak, Gavlák, Vrábel - Tréner: Lietava