Kde som na webe » HomePage » Články » Florbal, Extraliga mužov
FLORBAL, EXTRALIGA MUŽOV
18.septembra 2016
V nedeľu 18.9.2016 cestovali kobylky do Košíc na zápas druhého kola Extraligy mužov proti úradujúcemu vicemajstrovi FbO Florko Košice. Po prehre z prvého kola si chceli kobylky napraviť chuť a pobiť sa o body.
2. kolo Extraligy mužov
FbO Florko Košice - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 9:6
(3:1, 3:1, 3:4)
Góly Grasshoppers: 15. Krajčí, 27. Galovič, 46. Blaško (vlastný gól), 47. Miške, 48. Francl, 58. Vrábeľ (vlastný gól)
Vylúčenia: 3:2
Rozhodovali: Vrba, Boháčová
Počet divákov: 123
Kobylky ani v tomto zápase nezačali dobre. Opäť si nepostrážili úvod stretnutia a v 7. minúte už mali dvojgólové manko, ktoré museli doháňať. To sa im čiastočne podarilo zásluhou premiérového extraligového gólu Krajčího. Na jeho dorážku ale domáci rýchlo zareagovali a do šatní sa po prvej tretine išlo za stavu 3:1 pre Florko. V druhej tretine sa hra kobyliek nezlepšila a opäť pribúdali góly do ich brány. O zníženie sa síce postaral Galovič, ale hostia si v priebehu tretiny vypracovali náskok 6:2. Do tretej časti hry nastúpili kobylky s cieľom upokojiť emócie, ktoré ovládli hráčsku lavicu počas doterajších tretín a pokúsiť sa postupne zvrátiť priebeh zápasu. Najprv síce kobylky inkasovali, ale potom sériou troch rýchlych gólov dokázali znížiť náskok domácich až na 7:5. Strelecky sa presadili Miške, Francl a jeden z gólov si domáci strelili sami. V tejto fáze hry mali kobylky navrch. Potom však znova udreli domáci a zvýšili na 9:5. Kobylky ešte v závere tretiny skorigovali na konečných 9:6. Grasshoppers teda do sezóny nevstúpili vôbec dobre a po dvoch kolách má na konte len jeden bod a nachádza sa na spodných priečkach tabuľky.
Zostava kobyliek: Kružel, Sak, Kováčik - Kvasnica, Baránek, Veneny, Petrovič, Hrín M. - Galovič, Málus, Kyselica, Pazdera, Miške, Kubička, Hruška, Krajčí, Francl