Kde som na webe » HomePage » Články » Florbal, Extraliga mužov
FLORBAL, EXTRALIGA MUŽOV
26.septembra 2016
V piatok 23.9.2016 odohrali kobylky predohrávku 3. kola Extraligy mužov. Vycestovali do Trenčína, kde sa stretli s mužstvom AS Trenčín.
Počet divákov: 120
Duel sa od začiatku niesol vo vysokom nasadení. Tímy hrali zodpovedne a sústredene. Niekoľkokrát sa hráči na oboch stranách dostali do samostatných nájazdov, no skóre sa nemenilo. V druhej tretine sa hra výrazne nezmenila. Oba tímy sa dokázali dostávať do šancí, ale vynikajúci brankári držali svoje tímy v hre. Gólu sa nakoniec ako prví dočkali hostia, keď skóroval Hrín M. Na začiatku tretej tretiny sa podarilo domácim vyrovnať. Kobylky dokázali odskočiť na rozdiel jediného gólu zásluhou Miškeho, ale hosťom sa ešte v riadnom hracom časom opäť podarilo vyrovnať. Následné predĺženie však skončilo už po 18 sekundách, keď skórovali domáci, ktorí v zápase zvíťazili 3:2 po predĺžení. Kobylky tak cestovali domov s jediným bodom za prehru v predĺžení.
Zostava kobyliek: Kováčik, Kružel, Sak - Kvasnica, Baránek, Veneny, Chládek, Kuka - Hrín M., Málus, Kyselica, Pazdera, Miške, Masarovič, Kubička, Hruška, Francl
4. kolo Extraligy mužov
V sobotu 24.9.2016 privítali kobylky ŠK 1. FBC Trenčín. Po troch prehrách chceli kobylky naplno zabodovať.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – ŠK 1. FBC Trenčín 3:7
(2:3, 0:0, 1:4)
Góly Grasshoppers: 5. Miške, 18. Pazdera, 59. Veneny
Vylúčenia: 2:0
Počet divákov: 65
Úvod zápasu kobylkám už po tretí krát v tejto sezóne nevyšiel. V 5. minúte už prehrávali 0:2. Znížiť sa podarilo Miškemu. Hostia však rýchlo reagovali gólom na 1:3 z pohľadu domácich. V závere sa kobylkám podarilo opäť znížiť po dorážke Pazderu. Do šatní sa išlo za stavu 2:3. V druhej tretine už kobylky nechávali hosťom oveľa menej miesta, čo sa prejavilo vyrovnaním hry. Strely na bránu však kobylky nevysielali tak často ako by si predstavovali. V druhej tretine gól nepadol, stav po tretine bol teda stále 2:3 pre hostí. V tretej časti hry chceli kobylky so zápasom niečo urobiť. Po pár minútach aktívnej hry z ich strany však udreli hostia. Následnú snahu na vyrovnanie však prekazili dve zbytočné vylúčenia, ktoré hostia nanešťastie využili. Kobylkám sa podarilo znížiť v hre bez brankára na 3:6, ale následne hostia spečatili výhru gólom do prázdnej brány na konečných 3:7. Kobylky tak po štyroch zápasoch majú len dva body a nachádzajú sa na predposlednej priečke v tabuľke.
Zostava kobyliek: Kružel, Kováčik, Sak - Kvasnica, Baránek, Veneny, Chládek, Kuka - Hrín M., Málus, Kyselica, Pazdera, Miške, Masarovič, Kubička, Hruška, Francl