Kde som na webe » HomePage » Články » Florbal, Extraliga juniorov
FLORBAL, EXTRALIGA JUNIOROV
02.októbra
Cez víkend sa mladé kobylky predstavili v treťom a štvrtom kole juniorskej Extraligy. V sobotu odohrali v Bratislave zápas proti miestnemu tímu Snipers a v nedeľu popoludní na domácej palubovke proti Florpédu Bratislava.
Rozhodovali: Beňo, Sklenica
Kobylky na začiatku príliš dlho nedržali loptičku na svojich hokejkách a skôr sa bránili tlaku súpera. Ten otvoril skóre v 6. minúte, keď si obrana kobyliek nepostrážila dorážajúceho útočníka. Po chybe domácej obrany sa po dobrom dôraze pred bránou presadil Jančo. Hra mala aj po vyrovnaní rovnaký obraz ako na začiatku stretnutia. V 12. minúte zahrávali mladé kobylky štandardnú situáciu, ktorá im príliš dobre nevyšla a z následného protiútoku inkasovali gól na 2:1. Pred druhou tretinou tréner Lietava pozmenil zostavu a to prinieslo efekt, keď sa v 22. minúte opäť presadil dôrazný Jančo. Súper do konca druhej tretiny ešte stihol strhnúť vedenie na svoju stranu strelením dvoch gólov a ujal sa tak vedenia 4:2. V tretej tretine sa chalani stále snažili niečo spraviť s výsledkom, ale to sa im nepodarilo naopak súper zvýšil svoje vedenie na 5:2. V závere stretnutia kobylky ešte skúšali aj power-play, no nepodarilo sa im už ani znížiť. Zápas sa tak skončil v pomere 5:2 pre Snipers Bratislava. Kobylky sa v dosť omladenej zostave nemusia hanbiť za svoj výkon, no môžu ich mrzieť chyby a nevyužité šance.
Zostava Grasshoppers: Gajdoš, Hazucha – Hlavatý, Ftorek, Kubička O., Šupola, Šimčisko, Mičiak, Tulák, Mirt, Šeling, Jančo, Piovár, Kelbel, Vlček, Cvacho, Gavlák, Malík - Tréner Lietava
4. kolo
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – Fbo Florpédo Bratislava 11:5
(4:1, 5:3, 2:1)
Góly Grasshoppers: Miške 2, Sedlák 2, Kubička O., Kubička J., Hlavatý, Kelbel, Šupola, Šimčisko, Jančo
Vylúčenia: 1:2
Diváci: 22
Rozhodovali: Król, Staš
Kobylky začali v tomto zápase aktívne napádali rozohrávku súpera, ale dlho sa im nedarilo streliť vedúci gól. To sa podarilo až na začiatku 15. minúty Sedlákovi, ktorý svojou strelou nedal brankárovi hostí šancu. Do konca prvej tretiny pridali ďalšie góly Kelbel, Juraj Kubička a Šupola. Menšia nedôslednosť v obrane kobyliek viedla ku gólu hostí na 1:4.
Pred druhou tretinou sa mierne pozmenená zostava pomalšie dostávala do tempa a v polke stretnutia bol stav 6:3. Za tohto stavu si vypracovala opätovne pozmenená zostava kobyliek veľa šancí a výsledkom toho bolo 5 strelených gólov do siete súpera. Tretia tretina sa viac-menej len dohrávala a kobylkám sa podarilo ešte dvakrát skórovať zásluhou Hlavatého a Janča. Hra sa v zápase zlepšovala a konečný výsledok bol 11:5 pre kobylky.
Zostava Grasshoppers: Gajdoš, Hazucha – Hlavatý, Ftorek, Kubička O., Šupola, Šimčisko, Mičiak, Tulák, Mirt, Šeling, Jančo, Piovár, Kelbel, Vlček, Cvacho, Gavlák, Kubička J., Miške, Sedlák - Tréner: Veneny, vedúci Lietava