Kde som na webe » HomePage » Články » Regionálna liga dorastu
REGIONÁLNA LIGA DORASTU
09.októbra 2016
V nedeľu 9.10.2016 v Turanoch začala 1. a 2. kolom regionálna liga dorastu. Kobylky si zmerali sily s domácim Fbk Turany a TJ Hornets Mútne.
FBC Grasshoppers pri CVČ Žilina – Fbk Turany 6:5
(1:0, 0:3, 5:2)
Góly Grasshoppers: Jančo 4, Piovár, Vlček
Vylúčenia: 2:5
Diváci: 18
Rozhodovali: Kubička, Staš
Úvod zápasu bol z oboch strán vyrovnaný. Po tlaku kobyliek sa v počas polovice prvej tretiny podarilo streliť gól Vlčekovi a z mnohých nevyužitých sa odchádzalo do šatní za stavu 1:0. V druhej tretine bol súper viackrát na lopte čo sa prejavilo aj po zaznení klaksónu, na ktorom svietil stav 1:3. Počas prestávky tréner Veneny pozmenil zostavu a nasledovala tretia tretina. V úvode po zbytočnej chybe obrany padol gól do siete brankára Hazuchu. Kobylky začali dostávať súpera pod tlak čo zanechalo aj gól na strane súpera a tak bol v polovici tretej tretiny stav zápasu 2:4. Kobylky pokračovali v tlaku na súpera kde sa podarilo Jančovi vystreliť do brány súpera až 4 krát a stav bol 6:4 pre kobylky. 2 minúty pred koncom stretnutia sa súperovi podarilo streliť gól. Kobylky posledné minúty museli hrať oslabovku a udržať stav 6:5 čo sa im aj podarilo.
TJ Hornets Mútne– FBC Grasshoppers pri CVČ Žilina 5:6
(2:3, 2:1, 1:2)
Góly Grasshoppers: Mirt 2, Jančo, Piovár, Cvacho, Ftorek
Vylúčenia: 0:0
Diváci: 21
Kobylkám sa podarilo skórovať hneď v úvode zápasu. Súper hneď vyrovnal na 1:1. Po zaznení klaksónu sa do šatní odchádzalo za stavu 2:3. Nasledovala kritická tretina pre kobylky kde súperovi sa podarilo dať dva góly a kobylkám len jeden. Tretia tretina bola vyrovnaná a hralo sa zo strany na stranu. Po tvrdom boji o loptu sa súperovi podarilo streliť kobylkám gól. A tak na časomiere svietil stav 5:4. Kobylky nakoniec využili všetky šance a podarilo sa im zvíťaziť. Konečný stav bol 5:6. Dorastenci si z prvých dvoch kôl nesú plný počet bodov.
Zostava Grasshoppers: Hazucha, Špilák - Kelbel, Ftorek, Cvacho, Michalčík, Zelník - Mirt, Jančo, Vlček, Piovár, Tulák, Balák, Gavlák, Hrobár
Tréner: Veneny
Vedúci tímu: Lietava