Kde som na webe » HomePage » Články » Florbal, Extraliga juniorov
FLORBAL, EXTRALIGA JUNIOROV
02.októbra 2016
Cez víkend pokračovala Extraliga juniorov svojim 5. a 6. Kolom. Mladé kobylky si na východnom Slovensku zmerali sily s domácim Prešovom a Žltým Snehom Košice.
Rozhodovali: Boháčová, Halaga
Kobylky vstúpili do zápasu lepšie, keď sa dôrazný Piovár presadil pred bránou. Často chybujúca obrana si potom v 10. Minúte neustrážila domácich útočníkov, ktorý vyrovnali na 1:1. Onedlho znovu zvýšil vedenie Mičiak a súper krátko potom otočil stav stretnutia na 3:2. Vyrovnať sa ešte podarilo Kelbelovi, ale to už bolo zo strany kobyliek v prvej tretine všetko. Súper znovu využil zaváhania v obrane hostí a pred druhou tretinou si vytvoril vedenie 5:3. V prostrednej tretine chalani zvýšili svoju aktivitu a vyrovnali stav stretnutia na 5:5 zásluhou Vlčeka a Kelbela. Hra mala znovu podobný obraz ako v prvej tretine. Množstvo šancí na oboch stranách, ale súper si postrážil vedenie 8:6 do konca tretiny. Chalani sa snažili aj v poslednej tretine ešte čo to spraviť s výsledkom, ale nepodarilo sa im využiť ani presilovku 5 na 3 ani power-play. Domáci opäť trestali chyby v obrane a pridali 4 góly a zvíťazili tak v pomere 12:7.
Zostava Grasshoppers: Hazucha, Gajdoš – Kubička O., Kuka, Kelbel – Šupola, Mirt, Piovár, Vlček, Mičiak, Jančo, Šimčisko- Tréner Lietava
6. kolo
Žltý Sneh Košice – FBC Grasshopperes AC UNIZA 3:19
(2:5, 1:7, 0:7)
Góly Grasshoppers: Miške 5, Petrovič 4, Chládek 3, Kyselica 3, Kubička J. 2, Mirt, Šimčisko
Kobylky sa od úvodu zahryzli do súper a v podstate mu nič nedovolili a strelili 5 gólov v prvej tretine. Tak isto vyzerala aj hra v ďalších dvoch tretinách, keď si chalani schuti zastrieľali a nakoniec sa ich gólostroj zastavil na čísle 19. Mrzieť ich môžu 3 inkasované góly a aj fakt, že sa presadila pri drvivej väčšine gólov len prvá formácia. Po tomto zápase teda do tabuľky pribudli dva body za výhru 3:19.
Zostava Grasshoppers: Hazucha, Gajdoš – Kubička O., Kuka, Kelbel – Šupola, Mirt, Piovár, Vlček, Mičiak, Jančo, Šimčisko, Kyselica, Kubička J., Chládek, Miške, Petrovič, Cvacho - Tréner: Veneny, vedúci: Lietava