Kde som na webe » HomePage » Články » Florbal, Extraliga mužov
FLORBAL, EXTRALIGA MUŽOV
30.oktobra 2016
Mužská extraliga pokračovala cez víkend siedmym kolom. Kobylky vycestovali do Záhorskej Bystrice kde si zmerali sily s miestnymi Tsunami.
Diváci: 70
Kobylkám úvod už tradične nevyšiel, keď po skrumáži pred bránkou inkasovali. Ich hra sa potom zlepšila a dostávali sa do gólových šancí, ktoré však nepremieňali. Oba tímy sa striedali v držaní loptičky a aj preto mohli diváci sledovať pekný florbal. V šestnástej minúte ale prišlo zaváhanie kobyliek, ktoré domáci potrestali aj vďaka výbornému dôrazu pred bránkou a ujali sa vedenia 2:0. Netrvalo dlho a Kováčik ťahal loptu zo svojej siete tretí krát. Do prestávky sa ešte podarilo skorigovať stav Miškemu. Do šatní sa tak šlo za stavu 3:1 pre Tsunami. Druhé dejstvo bolo zo strany kobyliek oveľa horšie ako to prvé. Domáci začali napádať, čo obrane kobyliek spôsobovalo problémy v rozohrávke a často sa ubránili len za cenu vyhodenej lopty z vlastného pásma. Domáci ale aj napriek svojmu tlaku skórovali až pár minút pred koncom druhého dejstva, no hneď dvakrát a ujali sa vedenia 5:1. Posledná tretina bola zo strany kobyliek lepšia, keď si opäť dokázali vytvoriť gólové šance a dostávali domácich florbalistov pod tlak. Znížiť sa im podarilo až v deviatej minúte, keď sa pri hre bez brankára presadil kapitán Veneny. To bolo ale bohužiaľ zo strany hostí, všetko. Ani napriek opätovnej hre bez brankára sa kobylkám gól streliť nepodarilo, navyše jeden inkasovali do prázdnej bránky. Po ďalšej prehre sa tak kobylky nachádzajú s deviatimi bodmi na predposlednom mieste extraligovej tabuľky.
Zostava Grasshoppers: Kružel, Kovácik – Kvasnica, Baránek, Petrovič, Chládek – Hrin M., Málus, Veneny, Krajčí, Sedlák, Pazdera, Keblovský, Kyselica, Kubička, Miške - Tréner Galovič