Kde som na webe » HomePage » Články » Florbal, Extraliga mužov
FLORBAL, EXTRALIGA MUŽOV
18.novembra 2016
Mužská extraliga pokračovala cez sviatočný deň svojím 11. kolom. Kobylky vycestovali do Tvdošína, kde odohrali zápas proti florbalistom z Nižnej.
11. kolo
TJ A - Fbo Nižná - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 10:6
(7:2, 2:3, 1:1)
Góly Grasshoppers: Galovič 3, Miške, Baránek, Málus.
Vylúčenia: 2:3
Rozhodcovia: Vavrinec, Galáč.
Diváci: 140
Kobylkám úvod opäť nevyšiel, keď po zbytočnej chybe inkasovali už v tretej minúte zápasu. Chyby sa množili každou minútou a dobre hrajúci domáci nabudení slušnou diváckou kulisou ich nekompromisne trestali. Dva góly Galoviča to nezmenili a na tabuli po prvej tretine svietilo hrozivo vyzerajúce skóre 7:2. Druhé dejstvo hrali už len dve päťky a kobylky si postupne začínali vytvárať gólové šance. Nakoniec sa im aj podarilo znížiť najprv zásluhou Galoviča a potom aj Baráneka. Potom však prišli opäť zbytočné chyby a kobylky znovu inkasovali a navyše vo vlastnej presilovej hre. O dve minúty na to bol rozdiel už päťgólový a stav 9:4 nevyzeral pre hostí vôbec dobre. Kobylky sa však nevzdávali a aj za nepriaznivého stavu sa pokúšali zvrátiť vývoj zápasu. Do prestávky ešte šťastnou dorážkou znížil Málus na 9:5. Tretia tretina už toľko gólov nepriniesla. Kobylky boli aktívnejšie, no domáci neustále hrozili z rýchlych protiútokov. V trinástej minúte ešte vykresal iskričku nádeje Miške svojim desiatym gólom v sezóne a znížil tak na 9:6. Kobylky to skúsili bez brankára, no nedokázali si vytvoriť väčšiu gólovú príležitosť. Navyše inkasovali do prázdnej bránky gól na konečných 10:6. Kobylky tak na tretie víťazstvo v prebiehajúcej sezóne stále čakajú a v tabuľke sa nachádzajú na predposlednej priečke s deviatimi bodmi.
Zostava Grasshoppers: Gajdoš, Kovácik – Kvasnica, Baránek, Kuka, Chládek, Sedlák – Hrin M., Málus, Veneny, Krajčí, Galovič, Kyselica, Kubička, Miške, Hruška, Novák - Tréner Galovič