Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga mužov
EXTRALIGA MUŽOV
20.novembra 2016
V nedeľu 20. novembra vycestovali kobylky do Košíc, kde sa stretol s FK ATU Košice. Žilinčania mali toto stretnutie odohrať na domácej palubovke, ale kvôli problémom so žilinskými halami sa zápas uskutočnil v Košiciach. Status „domáci“ teda nezvyčajne v hale na Ostrovského ulici dostali Žilinčania. Kobylky potrebovali body ako soľ, ale s aktuálnym lídrom tabuľky ich rozhodne ľahký zápas nečakal.
Počet divákov: 120
Kobylky začali zápas bravúrne. V druhej minúte sa ujali vedenia, keď skóroval Chládek. V ôsmej minúte následne zvýšil vedenie kobyliek Galovič. Žilinčania hrali bojovne a svedomito si plnili svoje úlohy. Košičania však dokázali vyrovnať na 2:2. Prvá tretina sa tak skončila nerozhodne. Diváci boli svedkami niekoľkých pekných akcií a bojovnosť oboch tímov sa im rozhodne musela páčiť. Na začiatku druhej tretiny opäť udreli kobylky zásluhou Sedláka. Následne počas tretiny Košičania dokázali v niektorých okamihoch kobylky zatlačiť no prinieslo im to len jediný gól, ktorým potrestali vylúčenie Málusa. Zdalo sa, že aj druhá tretina skončí nerozhodne, ale v jej závere dokázali dvoma gólmi do šatne kobylky odskočiť na 5:3. Presadili sa Miške a Novák. V tretej tretine však nanešťastie pre kobylky Košičania postupne dvomi gólmi vyrovnali a následne ďalšími dvomi naklonili misky váh na svoju stranu. Za stavu 7:5 pre ATU skúsili ešte kobylky výsledok upraviť v hre bez brankára. Skóre sa však už do konca stretnutia nezmenilo a tak kobylky ani v tomto zápase nedokázali zabodovať. S deviatimi bodmi sú stále na predposlednej priečke v tabuľke.
Zostava kobyliek: Kováčik, Kružel - Kvasnica, Baránek, Veneny, Chládek - Galovič, Novák, Málus, Miške, Hrín M., Sedlák, Hruška, Pazdera, Krajčí.