Kde som na webe » HomePage » Články » Regionálna liga dorastencov
REGIONÁLNA LIGA DORASTENCOV
12.decembra 2016
V nedeľu 11.12.2016 pokračovala svojím tretím turnajom regionálna liga dorastu (ročníky narodenia 2000 a mladší), kde si kobylky zmerali sily s FBK Turany a TJ FBK Hornets Mútne.
FBC Grasshoppers AC UNIZA pri CVČ Žilina - FBK Turany 4:4
(2:1, 1:0, 1:3)
Góly Grasshoppers: Vrábel 2, Jančo, Šeling
Vylúčenia: 1:1
Diváci: 15
Kobylky do zápasu vstúpili aktívne a stále vytvárali na súpera nátlak, no skórovať sa im podarilo až v jedenástej minúte po individuálnej akcii Vrábla . O tri minúty zvýšil náskok Samuel Jančo. Súperovi sa ale o minútu podarilo využiť nepozornú obranu a znížil tak na 2:1. V druhej tretine si kobylky kontrolovali hru a súpera k ničomu nepúšťali a po strele Andreja Vrábla svoj náskok opäť navýšili na rozdiel dvoch gólov . Do šatní sa teda odchádzalo za stavu 3:1 . V tretej tretine si však kobylky neustrážili dvojgólový náskok a súper zápas postupne otočil na 4:3. Kobylkám sa však podarilo dorovnať zásluhou Patrika Šelinga a zápas sa tak skončil 4:4
TJ FBK Hornets Mútne - FBC Grasshoppers AC UNIZA pri CVČ Žilina 5:5
Góly Grasshoppers: Vlček 2, Cvacho, Jančo ,Mirt
Diváci: 30
Vylúčenia: 1:0
Kobylky do zápasu vstúpili opatrne a skórovať sa im podarilo už v piatej minúte, keď počas presilovky Nicolas Vlček individuálnou akciou prekonal brankára domácich a otvoril skóre zápasu. O desať minút však kobylky nedokázali odstreliť skackanú loptičku z vlastného bránkoviska a súper tak vyrovnal na 1:1. Začiatok druhej tretiny vyzeral vyrovnane a skóre sa menilo až na začiatku siedmej minúty opäť zásluhou Vlčeka. Ďalších desať minút sa však kobylky prestali koncentrovať a súperovi sa to darilo využívať, keď kobylkám strelil až tri góly. Skóre sa však v druhej tretine menilo ešte raz keď kobylky zásluhou Richarda Cvacha dokázali znížiť stav na 4:3. Na začiatku tretej tretiny kobylky využili nátlak a vyrovnali stav stretnutia. Kobylky sa snažili hru kontrolovať a v šestnástej minúte sa im znova podarilo skórovať a znovu sa ujali vedenia. Necelú minútu potom však súper využil nepozornosť obrany a vyrovnal stav stretnutia na 5:5. Kobylky na konci tretiny ešte vytvoril silný nátlak, ktorému ale súper odolal a zápas sa tak skončil 5:5.
Zostava Grasshoppers: Špilák - Ftorek, Šeling, Cvacho, Michalčík - Vlček, Piovár, Mirt, Jančo, Tulák, Vrábel - Tréner Lietava.