Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga juniorov
EXTRALIGA JUNIOROV
18.decembra 2016
V nedeľu 18.12.2016 pokračovala Extraliga juniorov 15. kolom. Kobylky v ňom cestovali do Bratislavy na zápas proti miestnemu Florpédu.
FbO Florpédo Bratislava – FBC Grasshoppers AC UNIZA 2:6
(0:3, 0:2, 1:2)
Góly Grasshoppers: Cvacho 2, O. Kubička, Šeling, Vrábel, Mirt
Vylúčenia: 2:0
Diváci: 12
Rozhodovali: Vajsáblová, Wlachovský
Oba tímy vstúpili do stretnutia opatrne a ani jeden z nich nechcel spraviť chybu ako prvý. Skóre otvoril obranca Šeling, keď potiahol loptičku cez celé ihrisko a nedal šancu brankárovi domácich. Mladé kobylky hrali rozvážne a samozrejme aj s dôrazom na obranu. O pár sekúnd na to pohotový Vrábel doslova pretlačil za súperovho brankára prihrávku Cvacha a zvýšil skóre na 0:2. Kobylky opäť nepoľavovali v tempe a boli za svoju aktivitu znovu odmenení. Navýšili skóre na 0:3 a týmto výsledkom sa aj skončila 1.tretina. V druhej tretine kobylky hrali stále aktívne a znovu boli za to odmenení strelením dvoch gólov a náskok bol už vcelku pohodlný. Keď sa občas vyskytla nejaká chyba v obrane, tak si brankár Gajdoš s každou z nich s prehľadom poradil. Kobylky si aj naďalej držali pohodlný náskok aj v poslednom dejstve. Škoda, že na konci zápasu neudržali čisté konto a inkasovali 2 zbytočné góly. Zápas sa tak skončil výsledkom 2:6. Chalani si touto výhrou pripísali do tabuľky juniorskej Extraligy 2 body a dostali sa na 2. miesto v tabuľke.
Zostava Grasshoppers: Gajdoš – Ftorek, Hlavatý, Šeling, Cvacho – O. Kubička „C“, Mirt, Jančo, Šupola, Piovár, Vrábel - Tréner Lietava