Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga mužov
EXTRALIGA MUŽOV
09.januára 2017
Mužská extraliga pokračovala cez víkend 14. a 15. kolom. Kobylky v sobotu vycestovali do Trenčína, kde si zmerali sily s domácim FBC. V nedeľu zas na domácej palubovke privítali hostí z druhého Trenčianskeho klubu – AS Trenčín.
Diváci: 225
Začiatok zápasu bol opatrný z oboch strán. Žiaden z tímov nechcel spraviť chybu. Šance boli na oboch stranách, no gól sa nepodarilo streliť ani jednému celku. Trenčania hrozili rýchlymi protiútokmi, ktoré však likvidoval výborne chytajúci Solárik. Prvý gól prišiel až v sedemnástej minúte z hokejky domácich. O dve minúty neskôr sa ujala aj ich ďalšia strela a stav bol tak 2:0. Do prestávky sa už skóre nezmenilo a kobylky museli opäť doťahovať nepriaznivý stav. To sa im aj na začiatku druhého dejstva podarilo, keď sa po peknej súhre s Galovičom presadil Málus. Kobylky však smerom dopredu neboli príliš kreatívne a často sa zbavovali lôpt. Naopak domáci florbalisti držali loptu na svojich hokejkách, boli aktívni a často ohrozovali Solárikovu bránku. Ich aktivitu pretavili do gólov v siedmej a ôsmej minúte, keď zvyšovali už na 4:1. Tri minúty pred koncom tretiny po smolnom góle ťahal Solárik opäť loptu zo svojej bránky. V poslednom dejstve sa kobylky snažili zvrátiť nepriaznivý stav bojovným výkonom, no nedokázali si vytvoriť väčšiu gólovú príležitosť. Osem minút pred koncom sa odhodlali k hre bez brankára. Napokon to prinieslo gólový efekt, keď dvakrát v priebehu štyroch minút dokázal Michal Hrin usmerniť nahodenú loptu za brankára domácich. Vyrovnať sa ale kobylkám nepodarilo a tak si pripísali ďalšiu prehru.
Diváci: 60
Úvod zápasu kobylkám vyšiel, keď sa v siedmej minúte po peknej akcii dokázal presadiť Galovič. To bolo však zo strany kobyliek všetko, keďže im opäť chýbala kreativita a pokoj na hokejkách. Hostia boli aktívnejší, držali loptu na svojich hokejkách a neustále ohrozovali Solárikovu bránku. Napriek množstvu striel sa vyrovnania dočkali až v šestnástej minúte. Netrvalo dlho a do konca prvej tretiny ešte stihli pridať ďalšie dva góly a ujali sa vedenia 1:3. V druhom dejstve sa kobylky väčšinu času len bránili a veľa lôpt ktoré získali len vyhodili a odovzdali súperovi. V šestnástej minúte sa však podarilo znížiť Galovičovi, ktorý pridali svoj druhý gól v zápase. Do prestávky sa už nič vážne nestalo a do šatní sa tak šlo aj vďaka dvom ubráneným presilovým hrám hostí za stavu 2:3. V poslednom dejstve sa kobylky pokúšali vyrovnať stav zápasu a získať tak konečne body do tabuľky. Ich snaha bola márna a navyše už v šiestej minúte inkasovali gól na 2:4. Netrvalo dlho a vďaka Málusovi sa kobylkám podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu. Hostia však opäť dokázali odskočiť a vziať si dvojgólový náskok späť. Aj na tento gól sa domácim poradilo odpovedať zásluhou Málusa. Scenár sa však znovu opakoval, keď o necelú minútu Trenčania znovu viedli o dva góly. Iskričku nádeje vykresal minútu a pol pred koncom Málus, ktorý zavŕšil hetrik. Vyrovnať sa ale kobylkám nepodarilo a tak si pripísali už ôsmu prehru v rade. Navyše spadli už na poslednú priečku extraligovej tabuľky.
Zostava Grasshoppers: Solárik, Kružel, Kováčik – Kvasnica, Baránek, Petrovič, Hrin A., Hrin M. – Veneny, Málus, Miške, Galovič, Pazdera, Kyselica, Sedlák, Chládek, Kubička J. Krajčí, Hruška - Tréner Galovič.