Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga mužov
EXTALIGA MUŽOV
15. január 2017
Mužská extraliga pokračovala cez víkend 16. kolom. Kobylky vycestovali na zápas do Prešova.
16. kolo Extaligy mužov
FBC Miuláš Prešov - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 4:10
(2:2, 2:4, 0:4)
Góly Grasshoppers: Hrín M. 3, Málus 2, Galovič, Kvasnica, Veneny, Kubička, Miške.
Vylúčenia: 3:1
Rozhodcovia: Boháčová, Halaga.
Diváci: 60
Kobylkám po dlhom čase konečne vyšiel úvod zápasu, keď už v prvej minúte do bránky usmernil nahodenú loptu Málus. O pár minút sa podobná akcia zopakovala, no tento krát sa pred bránkou presadil Veneny. Dvojgólové vedenie netrvalo dlho keď sa v siedmej minúte podarilo domácim znížiť. Kobylky ale naďalej pokračovali v jednoduchej hre a snažili sa plniť taktické pokyny. V trinástej minúte však v oslabení inkasovali a stav bol tak vyrovnaný. Do prestávky už ani napriek množstvu šancí žiaden z tímov neskóroval a tak sa šlo do šatní za stavu 2:2. Úvod druhej tretiny bol opäť v réžii kobyliek, keď peknú súhru s Galovičom zakončil Kvasnica. O dve minúty neskôr sa presadil aj Kubička a náskok kobyliek bol znovu dvojgólový. Potom začal úradovať Michal Hrín, ktorý svojimi dvoma gólmi v priebehu siedmych minút zvyšoval už na 2:6. Do prestávky sa však Prešovčanom podarilo znížiť na 4:6 a zápas bol tak stále otvorený. Začiatok tretieho dejstva napovedal že by kobylky po dlhom čase mohli ukoristiť plný bodový zisk, keď sa behom piatich minút presadil Málus a Hrin, ktorý zavŕšil hetrik. Prešovčania sa síce snažili výsledok skorigovať, no ich snaha končila na výborne chytajúcom Solárikovi, ktorý už za svoj chrbát nepustil žiadnu strelu. Po góle ešte pridali Galovič s Miškem a po výsledku 4:10 si kobylky konečne pripísali do tabuľky tri body. Na svojom konte teraz majú tri výhry a 12 bodov, čo ich však stále radí na poslednú priečku extraligovej tabuľky so stratou jedného bodu na Žltý sneh Košice.
Zostava Grasshoppers: Solárik, Kružel. Kovácik – Kvasnica, Hrín M., Chládek, Hrín A., Sedlák, Petrovič – Málus, Miške, Galovič, Pazdera, Kyselica, Novák, Hruška. Kubička, Kyselica, Veneny, Kozaňák, Dorčík - Tréner Galovič